Таг:, , , , , , , , , , , ,

Цитати од нобеловецот Мухамед Јунус за светската пандемија

Мухамед Јунус е социјален претприемач, банкар, економист, активист и нобеловец. Тој е...

Предавање на Претседателството со Вишеградската група 2020-2021, од Република Чешка на Полска

На 22 јуни 2020 година се одржа мала свеченост во Амбасадата на Република Чешка во Скопје....

Џорџ Орвел, најголемиот пророк на 20. век: Народот кој избира корумпирани лопови не е жртва туку соучесник!

Далечната 1950. година, почина Ерик Артур Блер, познат како Џорџ Орвел. Овој писател зад себе го...

14 фотографии од масовни протести во Хонг Конг кои ја прикажуваат дисциплината и културата на луѓето

Полуавтономниот град Хонг Конг беше потресен од протести неодамна по контроверзниот закон...

Што се случува со Мадона? Настапот на Евровизија за кој доби огромна сума остро критикуван од јавноста!

Мадона ги разочара обожавателите со гостувањето на финалната вечер на Евросонг, кој се...

Вака изгледа појадокот на Владимир Путин: Калоричен оброк за успешен ден!

За Владимир Путин честопати се вели дека е ноќна птица, поради многубројните обврски и...

Шокантни фотографии кои ја прикажуваат пренаселеноста во Кина

Популацијата во Кина се наближуваше до 1 милијарда кога се воспостави политиката- едно дете...

Зошто социјалното претприемништво е повеќе од бизнис?

Социјалното претприемништво како појава од исклучителна важност во секојдневието се...

Нешто чудно се случува: Милионерите масовно се селат во Нов Зеланд

Се проценува дека секој втор основач на компанија во Силициумската долина поседува имот и...

Ѕвездата од Сексот и градот се кандидира за гувернер на Њујорк?

Доколку некој ви каже да погодите која од четирите ѕвезди од Сексот и градот би се...

Доналд Трамп конечно проговори за секс скандалот: Животот на Меланија не е ни малку лесен

Веќе некое време трае хаосот околу секс аферата од минатото на претседателот Доналд Трамп и...

Шкотска е првата земја во светот која направи нешто исклучително важно за жените

Шкотска е официјално првата земја во светот која дава бесплатни хигиенски производи на жени...

Европските држави во натпревар на тема „Кој најдобро ќе го исмее Доналд Трамп“

Речиси нема ни еден месец откако Доналд Трамп застана на чело на Белата Куќа, а веќе е можеби...

Кои се најопасните, а кои најбезбедните држави во светот? Нова листа за безбедноста во светот

Сирија, Афганиста, Јемен и Тимбукту во Мали се меѓу најопасните земји во светот, според...

ОВА Е МАКЕДОНИЈА: ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ОВА ВИДЕО СО БАБА ВМРОВКА VS БАБА СДСМОВКА

За тоа колку длабоко е влезена политиката во општеството, доказ е ова видео. Две баби, една...

8 годишно девојче ќе ве натера добро да размислите (ВИДЕО)

Во младите е иднината, а доколку сите млади вака размислуваат, нема да треба да се грижиме за...

Што мисли најпаметниот човек на светот за Доналд Трап?

Сега кога веќе Доналд Трапм е официјален кандидат за претседател на Републиканската...

Зошто Барак Обама е најкул претседател? Гостувањето кај Џими Фалон ќе ви разјасни…

Барак Обама во повеќе наврати се покажа како најкул претседател што Америка некогаш го...

Американците бегаат во Канада???

Сеуште не почнале да бегаат, но голема е веројатноста дека ќе го сторат тоа доколку Доналд...

Дали Доналд Трамп треба да биде претседател? Децата го кажаа нивното мислење и не грешат!

Многумина го сметаат за смешен и интересен, го ценат фактот што го зборува тоа што го мисли и...