Таг:, , , , , , , ,

Британската полиција уапсила 93-годишна жена по нејзина желба

Полицијата во Британија ја уапсила 93-годишната Џоси Брд и на тој начин ја исполнила...

Дрогирал верверица со метамфетамин (ВИДЕО)

Вервериците се животни кои припаѓаат на семејството цицачи од редот на глодачите. Има многу...

Родители си го заборавиле бебето во такси!

Новороденчето носи многу обврски за родителите, па често тие се постојано уморни и збунети....

8 работи кои ќе ги видите само ако го посетите Дубаи

Дубаи веќе неколку години е една од најпопуларните светски дестинации. Овој град е град на...

Се јавил во полиција и нарачал храна од Мекдоналдс

5 годишно дете од американската сојузна држава Мичиген се јавило во полиција и нарачало...

Избегал од затвор, живеел 10 години на Канарските острови, па му се здосадило и се пријавил сам во полиција

Маж кој побегнал од затвор во Австрија пред повеќе од 10 години, се пријавил во полицијата во...

Фотографии на познатите личности од полициска станица: Апсени поради дрога, алкохол и насилство

Светските ѕвезди навикнати се постојано да позираат пред фото-репортерите, најчесто на...

Мајка уапсена бидејќи му нудела на своето едногодишно дете марихуана и тоа го снимила

Американската полиција уапси мајка на едногодишно бебе откако беше објавено видео на YouTube...

Овој бездомник побарал помош од полицаец, а добил…

Побарал само вода, а добил многу повеќе! Кога бездомникот по име Боби, го сретнал полицаецот...

Ова полиција ги објави своите најнови регрути, а тие се многу, многу слатки!

Тајпејската полиција е збогатена со нови, преслатки регрути. Единицата К-9 има нови шест...

Возачи внимавајте: Во среда сообраќајната полиција ќе спроведува специјална акција

Припадниците на Министерството за внатрешни работи, Управата на сообраќајната полиција, во...

ФОТО: Коњ сакал да влезе во автобус и да му помогне на полицаецот при неговата интервенција

Полицаецот Симон Кроукрофт на Твитер објавил фотографија од коњ кој носи неонски жолт елек,...

ВИДЕО: Еве зошто не треба да им „блендирате“ на другите коли кога ќе видите полиција!

Погледнете и споделете со пријателите: По ова ќе сфатите зошто не треба да им „блендирате“...

Нема повеќе бегање од полицијата – оваа направа ги стопира и најбрзите автомобили

Полицајците имаат некои возбудливи и ризични техники за запирање на возила во бегство, како...

Оваа 102 годишна жена побарала да биде уапсена – полицијата и ја исполнила желбата

Edie Simms е примерен граѓанин од Сент Луис, Мизури, таа има 102 години и дури волонтира во...

Ќе бидете казнети во Верџинија, САД, доколку возите на топол ден без сладолед?

Во насока на градење на подобри односи меѓу граѓаните и полициските службеници, полициската...

ФОТО: Полицајци од Албанија маскирани како суперхерои израдуваа деца во болница

Полицајци и специјалци од Албанија вчера имаа навистина специјална задача – да измамат...

Не и се погодил првиот состанок со дечко, па викнала полиција…

Кога сте на лош состанок би викнале ли полиција? Едноставно да си отидете би било подобро,...

Најсилната Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio за италијанската полиција

Alfa Romeo ја претстави моќната Giulia Quadrifoglio која е наменета за италијанските карабињери. Властите...

Најглупавата причина за апсење на човек?

Џејмс Мејерс, човекот од Конкорд, Северна Каролина вчера беше упасен поради тоа што не ја...