Таг:, , , , , , , , ,

Снежна бајка во пролет: Нов снег на Попова Шапка! (ФОТО)

  На туристичкиот центар Попова Шапка наврнаа околу триесет сантиметри снег. Снегот...

Погледнете како изгледа Попова Шапка утрово

Прогнозите се исполнија, студениот бран пристигна во Македонија. Друри и градовите се со...

Предупредување до скијачите: Висока лавинска опасност на Шарскиот масив

Планинската спасителна служба во објава на фејсбук испраќа предупредување до посетителите...

Снегот слета на стазите во Маврово и Попова Шапка

Снегот се спушти до 1400 метри, десетина см снег наврна низ зоните на ски центрите во Маврово и...

Падна снег во Македонија: Снежен пејзаж на Попова Шапка (ФОТО)

Попова Шапка утрово се разбуди покриена со бела снежна покривка. Ако сте љубители на...

Прекрасни фотографии од Попова Шапка утрово

http://skimacedonia.mk/

ПРОЛЕТТА ЗАПОЧНА: Во Маврово нов рекорд на снежна покривка!

 Во Маврови Анови според управата за хидрометеоролошки работи денешната измерена вкупна...

ФОТО: Среќа е … кога ќе падне првиот снег на Попова Шапка!

Нестабилното време и ниските температури што го зафатија регионот придонесоа во Македонија...