Таг:, , , , , , , ,

(ФОТО) Летни маникир трендови кои морате да ги испробате што поскоро

Beauty гуруата објавуваат дека ова ќе бидат најпопуларните трендови на маникир за оваа топла...

(ФОТО) Ова е најпрекрасниот модел на фустан идеален за ова лето

Дали ќе можете да му одолеете на овој модел на фустан кој ќе биде еден од најомилените...

(ФОТО) После трендот на перницата-фустан – пристигна уште еден и тоа многу полуд

Погледнете со што инфлуенсерките го прекриваат своето голо тело Благодарение на...

Smoky gold blond – ова е најмодерната боја на коса за оваа зима

Веќе е позната најмодерната боја на коса за зимската сезона 2019/2020! Дамите кои редовно ги...

Мајли Сајрус со нов дечко по само месец од својот развод

Пејачката е веќе заљубена до уши Мајли Сајрус во последно време активно работи на...

(ВИДЕО) Вирален хит на Инстаграм: Германскиот манекен за кого зборува целиот свет

Момчето кое на модната недела во Париз прошета по долен веш, чизми и кожно палто стана...

#ИнстаСреќа хаштаг на денот: Најубавите фотографии со #среќа

Среќата е насекаде околу нас, само треба внимателно да гледаме, да ги опуштиме сите сетила и...

“Mushroom blond” е најмодерната боја на коса за ова лето

Нијансата за коса наречена „ Mushroom blond “ руши рекорди за популарност на Интернет! Во лето...

Што е потребно за да станете инфлуенсер?

Ок, не сте кралица на социјалните мрежи како божицата на Инстаграм, Кајли Џенер, но доколку...

Ова е најпребаруваната личност на „Гугл“ за 2018 година

Најпопуларниот интернет пребарувач Гугл ја објави статстиката за поимите кои најјмногу се...

Ова е најбараниот капут за оваа сезона, а одговара со секој стил на облекување

Иако модата се менува, сепак класиката е незаменлива и поради тоа овој модел на капут ќе го...

Ова е најпосакуваниот џемпер за оваа зима според Пинтерест! (ФОТО)

Се наоѓаме во сезоната на топли и меки џемпери, па како и секоја година, побаравме...

5- годишно девојче ги освои срцата на 53.000 следачи на Инстаграм со својата неверојатна коса

Миа Афлало има само пет години, а веќе остави белег на модниот пазар и на социјалните мрежи,...