Таг:, , , , , , ,

6 забавни и високоплатени работни места

Кога се збори за некое работно место дека е добро, обично се мисли на тоа дека работата е...

Како би изгледал светот ако во него живеат само 100 луѓе?

Светската популација постојано е во пораст. Но, како светот би изгледал доколку во него има...

Од утре пресврт: Се најавува страшно невреме

Утре ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, особено во...

Погледнете какво ќе биде времето за продолжениот празничен викенд

До крајот на работната недела температурите ќе бидат во пораст, а од сабота ќе има зголемена...

Викендов ново изненадување со времето – Еве какво ќе биде до крајот на неделата

Времето во Македонија и денеска е многу ладно, а од петок е најавено затоплување. Утре...