Таг:, , , , , , , , , , ,

Луѓето кои глумат среќа не ги лажат другите, само се лажат себеси!

Смееме да плачеме, затоа што во животот има мигови кои сме слаби, кога претрпуваме загуби,...

Опра Винфри: Секоја жена може да стане успешна ако ги направи овие 3 чекори

„Не верувам во неуспех. Ако уживате во патување, неуспехот не постои“. Со години, таа го...

Три книги што треба да ги прочитате барем еднаш во животот

Едни од најголемите романи напишани досега, кои ќе ве испираат и поттикнат да напредувате на...

Како повторно да ја засакате вашата работа?

Кога започнавте да ја работите својата работа, сигурно ви се чинеше дека тоа е реализирање...

15 трогателни моменти кои ја враќаат вербата во човечноста! (ВИДЕО)

Откако ќе го погледнете ова видео, со сигурност нема да останете рамнодушни на добрината и...

Подвижната библиотека Библиобус ги поттикнува учениците да читаат книги!

Подвижната библиотека – Библиобус на Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ патува низ...