Таг:, , , , , , , ,

За сите оние кои дочекот ќе го прослават во кревет: 3 секси пози за нежно водење љубов!

Уживајте во водењето љубов на еден сосема нов начин и направете ги овие празници...

Кама Сутра тајни за експлозија од уживање: Со помош на овие 3 совети лесно ќе постигнете оргазам!

Иако станува збор за совети стари неколку илјади години, повеќето правила за квалитетен...

Шест години секојдневно сликал верверички, а ова се најдобрите фотографии од нив! (ФОТО)

Пред 6 години, на мојот праг застана лисица и јас веднаш отидов внатре за да донесам некое...

10 јога пози за неверојатно подобар сексуален живот

Јогата е добра за сите делови од вашето тело – докажано е дека ја зголемува флексибилноста,...

Кратки совети за подолг секс за мажите

Колку повеќе размислувате за својот оргазам, тој доаѓа побргу. Ако се погрижите таа прва да...

Ова се сексуалните фантазии на жените кои ги премолчуваат

Не е тајна дека жените најчесто не сакаат да зборуваат за своите сексуални фантазии, како и...

Секс-пози за секоја просторија во станот

Долго сте во врска или во брак, а сексот се претвори во рутина? Излезете од спалната соба и...

Со овие две секс-пози не може да се забремени

Кондомите се најдобриот партнер во спречувањето на несаканата бременост и болестите....

Што мажите мразат кај најпознатите секс пози?

И секс позите имаат свои предности и мани. Еве што припадниците на појакиот пол им...

Жените одбраа: Ова се 10 најдобри пози во секс (видео 18+)

Некако секогаш се зборува за позите кои се генерално добри и интересни. Меѓутоа, кога...

Еве како да уживате: Ова се најдобрите пози ако имате мал пенис!

Многумина се прашуваат дали е битна техниката или големината, па еве го одговорот…...

КОГА ВООПШТО НЕ ВИ СЕ ЧЕКА: 5 СУПЕР ПОЗИ ЗА СЕКС НАБРЗИНА!

Сексот набрзина има лоша репутација дека многу често нема да успее да ве задоволи, но од...

Играјте валкано:Испробајте ги овие 4 секс пози!

Проблемите во креветот можат да предизвикаат сериозни проблеми во врската, па доколку имате...