Таг:, , , , ,

Љубовта сѐ уште постои? Марко Јариќ и Адриана Лима заедно во карантин! (ФОТО)

Разводот не ги спречи да останат во одлични односи, а деновите во изолација ги поминуваат...

Познатите личности се збогуваа со Драган Вучиќ: „И не е случајно што заминуваш на ист ден со Гоце Делчев, Васка Илиева, Тито… Почивај во мир драг пријателе„

Оние кои имаа можност да го запознаат подобро Драган Вучиќ, велат дека тој бил великодушен...

Таа е инспирација на секоја жена: Најубавите модни комбинации на кралицата Ранија! (ФОТО)

На стилот на кралицата Ранија му се воодушевуваат жените ширум светот. Нејзините модни...

Ким Кардашијан ги премина границите на добриот вкус: Ова е премногу дури и за неа!

Ким Кардашијан (39) со својот стајлинг предизвика шок. Таа се појави во кожа од глава до пети...

Моден хорор: Најлошо облечените дами на доделувањето на Брит наградите!

Ѕвездите на доделувањето на Брит наградите се појавија во креации во кои ги оставија...

BAFTA 2020 и нејзините модни кралици: Тие заслужуваат прво место за стил! (ФОТО)

Синоќа во „Ројал Алберт Хол“ во Лондон се одржа 73. по ред доделување на филмските награди...

Никој не очекуваше толку лоши стајлинзи на доделувањето на Златен глобус! (ФОТО)

Овие дами се најдоа на црната листа на модните критичари. Навикнати сме да гледаме како...

Доделување на музичките награди во Лос Анџелес: Модните избори на познатите дами предизвикаа бурни реакции!

Оваа година доделувањето на американските музички награди е одржано во Лос Анџелес, каде...

Бил Гејтс споделува: Овие нешта нема да ги научите на училиште

Во училиште не не учат како да се подготвиме за реалниот свет во кој владее конкуренција,...

10 инспиративни цитати од познати личности: Градете ги своите соништа или некој друг ќе ве вработи да ги изградите неговите

Во животот може да не инспирираат најразлични нешта, луѓе и настани, а ние ви претставуваме 10...

Топ 10: По сите естетски параметри ова се најубавите жени во светот! (ФОТО)

Овие дами се најблиску до совршенство: Кара Делевињ 89.99% Кети Пери 90.08% Натали Портман 90.51%...

Потресните судбини на овие познати личности се доказ дека постојат чуда

Овие познати личности имале доста тежок живот, но тоа не ги спречило да ги следат своите...

Крај за љубовта на Кајли Џенер и Тревис Скот: По 2 години, љубовта згаснала!

Кајли Џенер раскина со раперот Тревис Скот по две години поминати заедно. Парот одлучил да...

Најголема трансформација во нејзината кариера: Моника Белучи ја скрати косата и изгледа сосема поинаку!

Моника Белучи се нашла пред објективот, а потоа и пред малите екрани уште на 20 години кога...

Се одржа петтиот Дијамантски бал: Тоалети како од раскошните дворци! (ФОТО)

Во Њујорк се одржа петтиот по ред годишен Дијамантски бал, во режија на фондацијата Клара...

Духовити цитати од познатите дами за љубовта и односот помеѓу мажот и жената!

На нивните изјави со задоволство се присетуваме. Романтичниот однос помеѓу мажот и жената е...

Фотографијата на Елена Ристеска се најде на официјалниот профил на FentyBeauty козметиката на Ријана

Фотографијата на нашата пејачка Елена Ристеска се појави на официјалниот профил на FentyBeauty...

Како пар од бајките: Ќерката на Џони Деп го пронајде својот принц

Лили Роуз Деп и Тимоти Шаламеј се новиот славен пар за кој сите зборуваат. Тие се појавија...

Шпанската кралица Летиција, симбол за елеганција и во неофицијални секојдневни изданија

Шпанската кралица Летиција важи за една од најдобро стилизираните кралски припаднички во...

Безвременскиот стил на Џеки Кенеди Оназис

Кога мислиме на американските стилски икони, тогаш кне постои подобар пример од Џеки Кенеди...