Таг:, , , , , ,

Владата донесе нови мерки за ограничување на движење за првомајските празници

Владата донесе нова одлука за ограничување на движењето на граѓаните на територијата на...

(ФОТО) Прекрасни идеи за велигденско декорирање на трпезата

Ви донесуваме малку инспирација за едно весело и забавно уредување на празничната трпеза за...

Најскапата елка на светот

Најскапата елка на светот вреди дури 14 милиони евра и се наоѓа во Шпанија! Најскапата и...

Топ 5 празнични стајлинзи според Pinterest

Празниците дојдоа, што исто така носи и многу проблеми … Какви подароци да изберете за...

Астрологијата ни открива за што хороскопските знаци не треба да размислуваат за време на празниците

Важни совети. Еве со кои работи не треба да бидате оптеретени за време на празниците, според...

(ФОТО) Места ширум светот кои во текот на празниците се претвораат во вистинска снежна бајка

Кое место би го одбрале? Сигурно не постои човек кој во текот на празниците не би посакал да...

(ФОТО) Новогодишна елка каква не сте виделе досега

Една креативна мајка сподели необичен начин како да и дадете нов изглед на вашата...

Интересни факти за зимските празници кои веројатно не сте ги знаеле

Најубавиот период од годината, времето на подароците, семејните собири и дружење со...

Овие нешта никако не смеете да ги правите пред Нова Година

Никако не смеете да влезете во новата година на овој начин Постои долга листа на верувања а...

Историјата на популарните божиќни џемпери

Првите божиќни џемпери се појавиле на Запад пред повеќе од половина век, и станале толку...

Еве кои се најлошите Новогодишни и Божиќни подароци

Постојат работи кои што никогаш не треба да се подаруваат за празниците. За жал, понекогаш...

Како се слави Божиќ во различни земји ширум светот

Божиќ е семеен празник, богата стара традиција и различно се прославува во секоја земја на...

Кока Кола и Гугл во заедничка кампања: Оставете ги настрана разликите и соберете се околу Божиќната трпеза!

Кога станува збор за овие две компании, не ни очекувавме нешто помалку. Кока Кола и Гугл се...

Фенг Шуи: Совети за мир и добра енергија за време на празниците

Иако се радувате на празниците, овие денови честопати се исполнети со нервоза, замор и...

Верувања и ритуали: Никако не правете го ОВА за Нова Година

Верувања и обичаи за тоа кои нешта спречуваат да ни се остварат новогодишните желби Нова...

Направете сами – Супер креативни БОЖИЌНИ украси со помош на пластични шишиња

Новогодишните украси направени во домашни услови се секогаш најдобриот, најкреативниот и...

(ВИДЕО) Новогодишна реклама која ги разнежни милиони луѓе ширум светот – Ова е дедото на годината

Емотивно видео кое ќе го стопли вашето срце и ќе го разубави вашиот ден, оваа реклама...

Хумористично писмо до Дедо Мраз

Како прво, мора да кажам… оваа година или заобиколиме или почни да се однесуваш нормално....

Никогаш не сте престари за Божиќ: Внукот ја носи својата баба на Божиќен бал

Без разлика на вашата возраст, секогаш може да се забавувате. Токму затоа, ова момче ја носи...

4 празнични подароци што никогаш не треба да ги подарувате: Тие носат несреќа на личноста за која се наменети!

Во продолжение прочитајте кои работи не треба да ги купувате за вашите најблиски затоа што...