Таг:, , , , , , , ,

#ИнстаСреќа: Ова се најубавите празнични фотографии, кои ќе ви ги стоплат срцата!

Празниците се време за споделување малку повеќе љубов и радост, време за дружби со...

Кога е најдобро време да им ја соопштите вистината на своите деца за Дедо Мраз?

На возраст од осум до девет години повеќето деца сфаќаат дека Дедо Мраз не постои, но доколку...

Најубавите божиќни дестинации

Божиќниот период е најубавиот перид во годината. Тоа е период кога метрополите се...

Божиќната магија на Лондон

Божиќната еуфорија и возбуда започна уште од пред еден месец, а со тоа и европските градовии...

Како изгледа Големиот Кањон кога ќе падне снег?

Не мора да замислувате како изгледа Големиот Кањон кога ќе падне снег, може да ви кажеме, а...

Бадникова литија во Гостивар: Со пеење коледарска песна низ градот, децата ќе го најават Божиќ

Во Гостивар, втора година по ред се организира Бадникова литија. Дечињата од Гостивар со...

Празничен воз кој патува низ Канада и шири празничен дух и хуманост

Од 1998 Канадскиот пасифички празничен воз праќа две локомотиви низ Северна Америка за да го...

Украсете ја елката со лампиони направени од празнични честитки (ВИДЕО)

Сигурно веќе сте го направиле празничното украсување, но вакви украси сигурно немате!...

Ќе останете без зборови кога ќе видите како е украсен домот на Ким и Канје Вест

Се што прави семејството Кардашијан мора да биде големо, видливо и луксузно, па така и домот...

Топ 10 забавни празнични филмови кои може да ги гледате оваа зима

#ПразнициСеБлижат што значи доаѓаат денови поминати во домот, со семејството и пријателите...

Стаклени топки со ваш дизајн: Направете оргинални украси за елка за само 5 минути (ФОТО)

Постапката е многу едноставна, а вашата елка и вашиот дом ќе изгледаат уште поубаво....

Најубавите инстаграмџиски слики од празнично украсеното Скопје

Празниците се се поблиску, а нашиот град иако не е украсен како светските метрополи, сепак со...

#ПразнициСеБлижат: 15 брзи и лесни празнични декорации (ВИДЕО)

Празниците ни се се поблиску, а ако веќе не ви е украсено, време е да направите нешто. Доколку...

Најдобрите 10 божиќни реклами за 2016 година

Божиќните реклами имаат моќ да нè насмеат, да нè расплачат и да ни ја покажат магијата и...

Тоа е тоа чуство ! Новогодишната реклама на Coca-Cola на македонски јазик

Новогодишните празници пристигнаа, а со нив традиционално во целиот свет пристигна и...

10 празнични makeup изгледи

Подготовките за новогодинешната забава започнаа а сигурно исто така размислувате каков ќе...

Фотографии од Москва за време на празниците кои ќе ве маѓепсаат

Руските зими се неверојатно ладни, а московската фотографка Кристина Макеева верува дека...

#ПразнициСеБлижат: Божиќни декорации за вашиот дом

Празниците полека, но сигурно ни се приближуваат што значи дека е време за украсување на...

Најемотивната Божиќна реклама ви порачува: Божиќ е топла прегратка!

Боќижните реклами се вообичаено исполнети со многу емоции, но има ли нешто поемотивно од...

Станете Дедо Мраз: Славната куќа од Северниот пол се продава, а нејзината внатрешност ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

Хо-хо-хо дами и господа! Наскоро и Вие може да станете црвено – белиот дедо кој носи среќа!...