Таг:, , , , ,

Најнова опасност од социјалните медиуми – Бенадрил предизвик

Интернетот е полн со секакви работи. Колку што има убави, интересни и едукативни текстови,...

Предизвик: Можете ли да ги забележите сите разлики на овие фотографии?

Кога ја гледате вашата омилена ТВ-серија, секоја сцена станува како стар познаник кого добро...

(ВИДЕО) Испробување одвратна храна – Популарниот видео тренд кој нема да можете да престанете да го гледате

Тестиси од мисирка, гулаб во сос од пармезан, врело сирење, огнени крилца.. Самата помисла на...

(ФОТО) После трендот на перницата-фустан – пристигна уште еден и тоа многу полуд

Погледнете со што инфлуенсерките го прекриваат своето голо тело Благодарение на...

Новиот откачен моден предизвик #jacquemusathome кој ги преплави Инстаграм профилите на модните фанатички

Деновиве друштвените мрежи се преплавени со урнебесни предизвици. Ова е најновиот откачен...

(ВИДЕО) #FlipTheSwitch е новиот урнебесен предизвик кој се шири на социјалните мрежи

Нити Џенифер Лопез и Алекс Родригез не можеа да му одолеат на овој урнебесен предизвик...

Сингл сте? Бидете храбри и прифатете го овој 30-дневен предизвик!

Никогаш не е лоша идеја да се опуштите, да излезете надвор од удобната зона и да видите што би...

Лето е, а работните обврски чекаат на вас. Како да се ослободите целосно од стресот?

Летото секогаш нѐ асоцира на плажа, море, исончан тен, релаксирање далеку од секојдневието и...

Фитнес предизвик: 30 дена по 100 склекови! Каква промена да очекувате? (ВИДЕО)

Какви промени ќе се случат на телото ако во период од 30 дена секој ден правите по 100 склекови?...

Како влијае прошетката на дожд врз нашето здравје?

Многу луѓе се согласуваат со фактот дека прошетката по дожд влијае позитивно на здравјето...

Зошто се посебни луѓето кои се родени во мај?

Луѓето родени во овој прекрасен месец имаат многу таленти. Тие се уметнички души, емпатични...

Најсмешните одговори на Инстаграм предизвикот #10YearChallenge

Се чини дека предизвикот #10YearChallenge не само што ги поттикна луѓето ширум светот да објавуваат...

Инстаграм предизвик: Како изгледаа познатите личности пред 10 години? (ФОТО)

Овие денови сите нас не зафати треската наречена #10yearschallenge Инстаграм предизвик. И не можеме...

Картата што ќе ја изберете ќе ви открие што луѓето мислат за вас!

Дали некогаш сте се запрашале што мислат другите за вас? Како ве гледаат и како тоа се...

Погледнете го овој интересен предизвик кој ќе ве насмее помеѓу Марко и Мартин (ВИДЕО)

Досега сме погледнале повеќе видеа од Мартин Јовчевски кои секогаш се креативни и...

Прифати го предизвикот: Уште 4 денови нѐ делат од големиот фитнес настан!

На 29. септември со почеток во 17 часот, на паркингот на спортскиот центар „Борис...

Мислиш дека си доволно фит? Тестирај го својот физички капацитет!

Одржувањето  на физичката кондиција е од основно значење за физичкото и психичкото...

Што ќе ти е висока плата ако на крајот од денот влегуваш во празен стан?

Марина Радош, млада писателка од Мостар, напиша статус за љубовта и очекувањата кој нема да...

Би прифатиле ли и вие ваков „селфи“ предизвик? (ВИДЕО)

Мартин со своите креативни видеа постојано не изненадува, крадејќи насмевки меѓу граѓаните....

Дали сте подготвени да се обидете? Оваа нова секс поза ќе ве доведе до лудило!

Секс позата наречена „снежен ангел“ претставува вистински предизвик во креветот. Многу е...