Таг:, , , , , , , , ,

10 прекрасни дестинации во Европа кои ќе посакате да ги посетите веднаш!

Изминатата година со авион патувале 3,8 милијарди луѓе. Статистички тоа значи дека секој втор...

Момци, искомбинирајте ја белата маица во „ин“ пролетен стил

Белата боја е неутрална, па затоа може да се комбинира со сите други бои, а белата маица...

8 филмови на шпански јазик кои не смеете да ги пропуштите: Шпанска, аргентинска и мексиканска кинематографија во полн сјај!

Фасцинантни филмски остварувања кои ќе ве воодушеват, шокираат, остават без текст или сето...

5 книги кои можете да ги прочитате за еден ден: Класици на светската книжевност!

Многу луѓе се откажуваат од читањето кога ќе видат дека романот има премногу страници. Во...

10 книги кои ќе ви бидат одлична забава ова лето

Летото е време кога најчесто патуваме, на плажа или планина, бараме место за опуштање и...

10 инспиративни филмови кои ќе ве натераат да се борите за своите соништа!

Филмовите можат да бидат одличен извор на креативна енергија и инспирација за остварување...

10 најдобри романтични комедии од 2017 кои треба да ги гледате

Знаеме дека веќе е 2018 година, но сеуште е рано да се направи листа со предлози за гледање од...

Предлог модни додатоци за секоја невеста

Го најдовте совршениот фустан за вашата свадба од соништата? Во потрага сте по уникатно...

Предлог за романтични комедии за удобни викенди

За оние коишто планирате да го поминете овој викенд на најудобен начин, ви предлагаме да ги...

Најпопуларните 12 имиња за 2017 година

Веб-страницата „Nameberry“ направи листа на имиња на момчиња и девојчиња за кои се предвидува...

Предлог за брак за „гејмери“

Креативно, нели? 9GaG

Предлог комбинација: Бидете модерни и несекојдневни за вечерните излегувања

Иако малиот црн фустан е класика, сепак од време на време треба да се размрдаат работите. За...

Видео: Изненадете ги саканите со едноставни, но неверојатни чоколадни десерти!

Доколку сте заљубени и денес ги славите двата празника, за виното и за љубовта, убавата...

Доколку сте фанови на „50 Нијанси на сиво“, ова се 6 италијански филмови за вас

Пред една година, големиот дел од женската популација стана опседнат со „50 нијанси на...

Вкусен викенд предлог: Пржени ќофтиња од компири

Не знаевте што да направите за ручек? Денес на нашето викенд мени се пржените кофтина со...

Предлог лесна и шик шминка за оваа есен

Од време на време е добро да се излезе од рутината и да се проба нешто ново. Почетокот на...

Вкусен викенд предлог: Крем пита

Кремаста, богата и крцкава крем пита, со рецепт за оригинален фил. Нешто задолжително како...

Вкусен викенд предлог: Леден колач од праски

Вистинско летно освежување од горештините! А што е најважно, лесно и брзо се подготвува....

Вкусен викенд предлог: Моцарела стапчиња

За овој викенд ви предлагаме да ги подготвите моцарела стапчињата, за кои не е потребно да...

Вкусен викенд предлог: Зелени печени палачинки

Состојки (за 10 палачинки): 1 јајце 250 гр брашно 225 мл млеко 225 мл вода малку сол За фил и прелив:...