Таг:, , , , , , ,

Комисијата за заразни болести бара од утре затворање на сите училишта и градинки 14 денови

Градинките, основните и средните училишта и сите воспитно-образовни институции да бидат...

Топ 10 филмови идеални за дождливо попладне

Има ли нешто подобро од гледањето добри филмови со драга личност? Уште ако надвор паѓа оној...

10 прекрасни дестинации во Европа кои ќе посакате да ги посетите веднаш!

Изминатата година со авион патувале 3,8 милијарди луѓе. Статистички тоа значи дека секој втор...

Момци, искомбинирајте ја белата маица во „ин“ пролетен стил

Белата боја е неутрална, па затоа може да се комбинира со сите други бои, а белата маица...

8 филмови на шпански јазик кои не смеете да ги пропуштите: Шпанска, аргентинска и мексиканска кинематографија во полн сјај!

Фасцинантни филмски остварувања кои ќе ве воодушеват, шокираат, остават без текст или сето...

Истражи ја Крива Паланка – поврзи се со природата – Предлог настани за периодот

Крива Паланка е град во североисточниот дел на Република  Северна Македонија, сместен во...

5 книги кои можете да ги прочитате за еден ден: Класици на светската книжевност!

Многу луѓе се откажуваат од читањето кога ќе видат дека романот има премногу страници. Во...

10 книги кои ќе ви бидат одлична забава ова лето

Летото е време кога најчесто патуваме, на плажа или планина, бараме место за опуштање и...

10 инспиративни филмови кои ќе ве натераат да се борите за своите соништа!

Филмовите можат да бидат одличен извор на креативна енергија и инспирација за остварување...

10 најдобри романтични комедии од 2017 кои треба да ги гледате

Знаеме дека веќе е 2018 година, но сеуште е рано да се направи листа со предлози за гледање од...

Предлог модни додатоци за секоја невеста

Го најдовте совршениот фустан за вашата свадба од соништата? Во потрага сте по уникатно...

Предлог за романтични комедии за удобни викенди

За оние коишто планирате да го поминете овој викенд на најудобен начин, ви предлагаме да ги...

Најпопуларните 12 имиња за 2017 година

Веб-страницата „Nameberry“ направи листа на имиња на момчиња и девојчиња за кои се предвидува...