Таг:, , , , ,

Познат британски астролог предвидува кога ќе настапи крајот на коронавирусот

Прочуениот британски астролог, Бернард Фицволтер ги објави своите предидувања на прашањето...

Уште едно пророштво на Симпсонови кое се оствари: Дали го предвиделе коронавирусот уште во 1993?

Фановите на „Симпсонови“ се уверени дека долговечната анимирана серија го предупредила...

Љубов, хумор, предвидувања: Симпсонови го слават 29. роденден!

Кога започнаа да се емитуваат и кај нас, Симпсонови ги купија симпатиите како кај децата,...

Како ќе изгледа венчаницата на Меган Маркел?

Британскиот принц Хари и неговата свршеница Меган Меркл ќе се венчаат на 19 мај идната...