Таг:, , , , , , , ,

Го стимулира варењето на храната, ги намалува килограмите и го штити срцето: Направете супер смути од грозје

Рецепт за смути од грозје – вкусен и лековит! Без разлика дали сте љубител на бело или црно...

Неколку работи што можат да влијаат на појавата на карцином на јајниците: Еве кои жени се најмногу изложени на ризик

Оваа лоша болест влијае на сè повеќе жени во светот, а еве неколку фактори кои влијаат на...

5 познати производи кои се забранети во многу земји во светот

Некои додатоци во храната кои се дозволени во една земја можат да бидат забранети во друга....

Јајца или житарици за појадок? Што да изберете?

Иако често го занемаруваме – појадокот е најважниот оброк во текот на денот....

Што претставува ХПВ вирус? – Гинеколошка ординација ИНА на Др Катерина Станкова Нинова

Генитална ХПВ инфекција Хуман папиломавирус (ХПВ) е најчестата сексуално пренослива...

На 27, 28, 29 и 30 септември, традиционално се одржува манифестацијата денови на македонскиот мед, во Скопје на ул. Македонија!

Дојдете и уживајте дегустирајќи македонски природни пчелни производи (мед, поленов прав,...

Природен лек за отстранување на лузни и стрии

Лузните се неизбежен дел од нашите животи и ретко кој човек неима барем едена. Вистината е...

Што да направите кога има земјотрес?! Корисни совети!

Сигурно го знаете советот дека за време на земјотрес треба да се сокриете под маса или во...