Чек дис аут
Search

Таг:, , , , ,

Денес е ден на борба против хепатитис – ова треба да го знаете за оваа болест

Хепатитис А е вирална болест на црн дроб. HAV – Хепатитис А вирусот е пренесен преку...

Прашање кое ги мачи сите жени – Дали коронавирусот може да се задржи на косата?

Коронавирусот се шири низ светот со неверојатна брзина, поради што научниците неуморно...

Како да не се заразите додека сте во продавница? Корисни совети за купување во време на пандемија

Добро запомнете ги овие совети додека сте во продавница за да се заштитите себеси и другите....

Специјалист советува: Најважно е да се придржувате до овие ПРАВИЛА и безбедни сте од зараза

Самоизолацијата не е доволна, овие чекори мораат да се почитуваат за да го сочуваме...

Ова лекарите го прават за да се заштитат од коронавирусот: 10 совети од прва рака!

Носењето маски и нараквици е задолжително, но и овие постапки многу ќе ви помогнат да се...

Индиската медицина со природен лек против корона вирусот

Овие билки го штитат телото од опасни инфекции Во борбата против Covid-19 најдобра превенција е...

Какао – Една шолја дневно од овој лековит и вкусен напиток треба да ви стане навика

Не се работи само за вкусен напиток, туку и за лек кој би требало да го консумирате секој ден...

Информативно видео за КОВИД-19: Како се пренесува КОВИД-19 и како да се заштитите? (ВИДЕО)

Вчера беше прогласена пандемија во светот, се повеќе жртви на корона вирусот, еве како да се...

Во Македонија 7 случаи на Корона вирус: Еве како да го препознаете?

Светот е претпазлив, а вие вреди да бидете информирани барем за најосновното – што е, кои се...

Споделете: Статистички бројки и превентивни мерки кои мора да ги знаете за корона вирусот

Освен борбата против самиот вирус, особено е важно да се бориме и против дезинформациите и...

Навремена дијагностика и третман на предијабетес – превенција за развој на дијабетес

Заврши едномесечната кампања на компанијата „Варус“, агент на Мерк, Германија, и...

Го стимулира варењето на храната, ги намалува килограмите и го штити срцето: Направете супер смути од грозје

Рецепт за смути од грозје – вкусен и лековит! Без разлика дали сте љубител на бело или црно...

Неколку работи што можат да влијаат на појавата на карцином на јајниците: Еве кои жени се најмногу изложени на ризик

Оваа лоша болест влијае на сè повеќе жени во светот, а еве неколку фактори кои влијаат на...

5 познати производи кои се забранети во многу земји во светот

Некои додатоци во храната кои се дозволени во една земја можат да бидат забранети во друга....

Јајца или житарици за појадок? Што да изберете?

Иако често го занемаруваме – појадокот е најважниот оброк во текот на денот....

Што претставува ХПВ вирус? – Гинеколошка ординација ИНА на Др Катерина Станкова Нинова

Генитална ХПВ инфекција Хуман папиломавирус (ХПВ) е најчестата сексуално пренослива...

На 27, 28, 29 и 30 септември, традиционално се одржува манифестацијата денови на македонскиот мед, во Скопје на ул. Македонија!

Дојдете и уживајте дегустирајќи македонски природни пчелни производи (мед, поленов прав,...

Природен лек за отстранување на лузни и стрии

Лузните се неизбежен дел од нашите животи и ретко кој човек неима барем едена. Вистината е...