Таг:, , , , , , , ,

Во неволја побрзо ќе ви помогне непријателот отколку пријателот

Верувале или не, повеќе непријател ќе ви помогне во животот отколку пријател. Затоа што...

Важно е кој ви е пријател, бидејќи ќе ги попримите неговите навики и размислувања

Повеќе не им дозволувам на луѓето со мрачни аури да ми го одземаат драгоценото време на оваа...

Да имаш сестра значи во животот никогаш да не бидеш сам

Сестрата е благослов, некој со кој ги делите сите моменти од вашето детство, вашиот „partner in...

Живееме во свет каде што изневерувањето и лагите станаа секојдневие!

Живееме во свет каде што неверството и лагите станаа секојдневие. Живееме во свет на...

Проверете дали сте ја запознале вашата сродна душа: 5 типови на сродна душа што ќе ја сретнете барем еднаш во животот

Осамени срца, слушнете го повикот на љубовта! Сродната душа можеби е веднаш зад вас, еве како...

10 постари заљубени парови кои докажуваат дека љубовта е вечна

Многу истражувања докажуваат дека среќата влијае врз физичката и психичката состојба на...

Како не треба да изгледа една тетоважа? (ГАЛЕРИЈА)

Тетоважите станаа неверојатно популарни, па секој ден се појавуваат многу нови тату...

Ова се најубавите мисли од Агата Кристи кои вреди да ги запомните!

Агата Кристи е една од најпознатите писателки. Таа е Британка која го освои светот со...

„Пропаѓа само тој што го продава вечното за минливото“. Најубавите мудри арапски поговорки

Прочитајте ги овие мудри арапски мисли од секојдневниот живот и инспирирајте се од...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (13 – 14 ОКТОМВРИ, 2018)

Овен   Сѐ се одвива според планот, токму онака како што сте ги замислиле работите,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (10 ОКТОМВРИ, 2018)

Овен   Верувате дека ќе ви се јави некој кој е подготвен да ви помогне да ги решите важните...

6 работи кои ги прават само вистинските пријатели

Вистинските пријатели секогаш ќе ви кажат се во лице и нема да остават некој друг да ви...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (29 – 30 СЕПТЕМВРИ, 2018)

Овен Викендов ќе бидете прилично нервозни. Напнатоста во вас ќе предизвика конфликти и...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (30 АВГУСТ, 2018)

Овен Верувате дека ќе ви се јави некој кој е подготвен да ви помогне да ги решите важните...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (29 АВГУСТ, 2018)

Овен  Имате еден доста чуден период пред себе кога може да се дружите или да бидете во...

Погледнете како го прослави Џенифер Лопез својот 49. роденден

Џенфер Лопез го прослави својот 49. роденден, а многумина би се сложиле дека изгледа многу...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ( 04 – 10 ЈУНИ 2018)

Овен  Јавете се на некој пријател што поради обврските не сте го виделе оддамна. Неделата...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (02 – 03 ЈУНИ, 2018)

Овен Зарем има нешто подобро од релаксирачкото кафе со пријателите? Не мислете се многу,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (07 МАЈ 2018)

Овен  Денот започнете го позитивно. Веднаш излезете од дома и отидете на кафе или прошетка....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (04 МАЈ 2018)

Овен Поради добрите резултати за вашиот труд од минатата недела, време е да се почестите....