Таг:, , , , , , , ,

Куса, но моќна: Важна и поучна приказна за пријателството

Оваа куса приказна за птиците е голема поука и за луѓето. На препелицата ѝ се случила страшна...

Инспиративна приказна: Полна соба со балони!

Група од 60-тина деца во една градинка имале час по спорт. Наеднаш наставникот застанал и...

Тато, која е најмалата работа на светот? Животот сине, само почни да живееш и веќе си старец!

Животот на секој човек е единствен, нереален. Комплициран, а едноставен, како теорема. Може...

„Ме чекаше секој ден цели 11 години. Знаев дека еден ден ќе дојдам и нема да биде тука“

„Кога го изгубив моето куче, почувствував болка на која сѐ уште се сеќавам. Се сеќавам и на...

На 20. јуни ќе се одигра балетската претстава „Либертанго“ во НОБ

На 20 јуни (четврток) во Националната опера и балет со почеток во 20 часот, публиката ќе може да...

Како изгледа зад кулисите снимањето на „Game of thrones“? (ВИДЕО)

Серијата „Game of thrones“ има голема светска популарност. Покрај интересната и непредвидлива...

Глобалната мултибренд продавница за спортска облека, исхрана и фитнес опрема Polleo Sport започна кампања за поддршка на младите спортисти во Македонија.

Целта на кампањата е да ги мотивира потенцијалните млади таленти преку донирање на бидони и...

Операта „Севилскиот бербер“ ќе се одржи во петок, 09.11.2018 во салонот на МОБ

Во петок, 09.11.2018 г. со почеток во 20 часот, во салонот на Македонската опера и балет ќе се одржи...

Новата песна на Тоше Проески „Secret Place“ ќе ги разбуди вашите емоции (видео)

Новата песна на Тоше Проески на англиски јазик ќе допре до вашите најдлабоки емоции. Со...

Поучна приказна: Колку ги цениме нашите родители?

Додека растеме, често ги нервираме нашите родители и тоа е природен процес за сите нас. Кога...

Сакате да пишувате мистерии? Ова се неколку правила кои ќе ви ја олеснат задачата

Доколку меѓу вас постојат писатели, или обожуватели на жанрот „мистерија“, за вас...

Инспиративна приказна за најубавата жена на светот

Еднаш, една група мажи разговарале за тоа како изгледа најубавата жена на светот. Еден од нив...

Холивудска бајка: Славниот режисер ја запроси својата сакана пред цел свет

Режисерот Глен Вајс потполно го засени шоуто на доделувањето на наградите Еми синоќа во Лос...

Домаќинки, чистете колку сакате, но животот е некаде надвор

На социјалните мрежи се споделува една интересна приказна која решивме да ја споделиме со...

Приказна која што ќе ги разбуди сите ваши чувства и ќе ве маѓепса…„Куќата во Амалфи“ од денес во продажба #КнигаНаНеделата

Од Холивуд Хилс до улиците на Барселона, од бујни лозја и винарски визби до најексклузивните...

Бившиот сопруг на Анџелина Џоли: „Се разведовме само поради оваа причина“

 , изјави дека времето поминато во брак со Анџелина Џоли му било прекрасен период од животот....

49 години во брак: Поради оваа промена повторно се заљубиле еден во друг! (Видео)

Џо и Кевин Тајлер се сретнаа кога имаа 14 и 16 години. И двајцата биле во тинејџерски години и...

Неверојатно: Го добиле 14-тиот син по ред и му дале совршено име!

Катери и Џеј Швандт од Мичиген (САД) имаа 13 синови. Неодамна дојде нивното 14-то дете на свет-...

Едноставни и прецизни начини да откриете дали некој ве лаже

Американската асоцијација на психолози во едно истражување дојде до заклучок дека...

Срам кој Меган Маркл му го приреди на своето семејство: Нејзината сестра ја откри суровата вистина!

Секој ден се откриваат се повеќе и повеќе детали за најочекуваната свадба на годината –...