Таг:, , , , , , ,

Силните мајки одгледуваат силни ќерки… Еве и зошто!

Врската помеѓу мајката и ќерката е неверојатно силна и претставува основен дел во градењето...

15 трогателни моменти кои ја враќаат вербата во човечноста! (ВИДЕО)

Откако ќе го погледнете ова видео, со сигурност нема да останете рамнодушни на добрината и...

Научете го детето за вредноста на парите

Многу е важно на децата на правилен и едноставен начин да им се објаснат материјалните...

Како да го воспитате своето дете на вистински начин?

Темел на доброто воспитување на секое дете е присуството на родителот во текот на неговото...

3-годишно девојче инспирирано од моќни жени создава интересни фотографии!

Иако има само 3 години, Скаут Пенелопе веќе поседува импресивен арсенал од моќни жени кои за...

Фотошоп е често користена алатка, но овие фотографии се пример дека не треба да се претерува

Фотошопот успешно ги корегира недостатоците и грешките и креира совршени слики. Но, кога ја...

5 работи кои им се познати само на помладите сестри

Да имате постара сестра е благослов, но понекогаш е вистински хаос потенцирањето од страна...

Avon ја претстави линијата Mark која ги инспирира девојките да креираат

За сите девојки кои шминката ја гледаат како начин да се изразат, да ја истакнат својата...