Таг:, , , , , ,

Принцот Вилијам го прослави својот роденден во весела атмосфера со своето семејство

Британското кралско семејство денес го прослави роденденот на Принцот Вилијам, а за таа...

Што се крие позади брачната идила? – Принцот Вилијам и војвотката Кејт ја прославија својата 9 годишнина од бракот

Иако се сметаат за хармоничен брачен пар на кого сите му се восхитуваат, тоа не било...

(ФОТО) Кралскиот пар осуден дека не носи заштитни маски за време на посетата на информативниот центар за коронавирус во Лондон

Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон го посетија информативниот центар за коронавирус...

Кралска празнична елеганција – Кејт Мидлтон со принцот Вилијам и децата во слични стајлинзи пристигнаа во Сандригам

Како и секогаш, кралското семејство го украде сето внимание со своите изгледи Во Сандригам,...

Принцот Вилијам рекреираше фотографија од детството на Кејт на неговото патување во Јордан

Иако во моментов Принцот Хари и Меган се најпопуларниот кралски пар, сепак Палатата...

Ова е причината зошто професијата на Кејт Мидлтон ја шокираше јавноста!

Според крштеницата на родениот принц Луис која излезе во јавност, професијата на неговата...

Се породи Кејт Мидлтон: Ова е полот на нејзиното бебе!

Кејт Мидлтон се породи денес во Лондон, во една приватна болница во која ги роди и другите...

Разговор меѓу Лејди Гага и Принцот Вилијам, на многу важна тема… (ВИДЕО)

Лејди Гага и Принцот Вилијам имаа разговор на една многу важна тема, станува збор за...