Таг:, , , , , , , ,

Како би изгледале принцезите на Дизни во реалниот свет?

Што ако принцезите на Дизни беа вистински девојки кои живеат во 2019 година? Ова се 10...

7 зборови кои ние често ги користиме, а Кејт и Меган не смеат да ги изговорат

Кејт Мидлтон и Меган Маркл, сопруги на принцовите Вилијам и Хари, заради својата титула...

Погледнете како би изгледале принцезите на Дизни со некој килограм плус! (ФОТО)

Што би било кога би имале виткана коса? Како би изгледале доколку им го измениме изгледот на...

Овој викенд подароци и детска престава за посетителите во Зоолошка градина Скопје

По поводот почетокот на новата училишна година, Зоолошка градина Скопје подготви многу...

Како би изгледале принцезите на Дизни во улогата на успешни деловни жени?

Навикнати сме да ги гледаме принцезите од цртаните филмови на Дизни во своите раскошни...

Ники Хилтон ги отвори вратите од својот дом

Американскиот модел и наследничката на империјата Хитон, Ники Хилтон, ги отвори вратите од...

Пинк и нејзината ќерка блеснаа на црвениот тепих

Кога имате ќерка, никогаш не е лошо време заедно да глумите принцези. А постои ли подобро...

Најубавите венчаници на принцези низ историјата

Кога ќе се спомне зборот принцеза во невестински фустан секогаш се помислува на раскошна...

Како ќе изгледаа Дизни приказните ако беа направени во 2017 година?

Со селфи стик, диети и мобилни телефони.  Тоа би бил сумираниот поглед на последнава година,...

10 луѓе кои потсетуваат на Дизни принцези (ВИДЕО)

Некои од нив имаат голема желба да личат на нивните омилени Дизни принцези, а за некои е...

Анимиран или реалистичен, кој дизни лик ви се допаѓа повеќе?

Детство на многу од нас ни помина заедно со цртаните на Дизни. Елса, Рапунзел, Ариел, Снежана,...

Зошто принцезите од Дизни секогаш носат фустани во сина боја?

Знаете ли што имаат заедничко заспаната убавица, Бела од „Убавицата и ѕверот“, Елса од...

Уметник создава реалистични портрети на Дизни принцезите, какви што не сте ги виделе досега

Abigail Diaz е млада уметничка од Филипините. Таа сама го усовршила нејзиниот талент за уметност,...

КАКО ЖИВЕАТ ВИСТИНСКИТЕ ПРИНЦЕЗИ

Можеби помисливте дека станува збор за принцези од цртаните филмови но, ние ви ги откриваме...

Како би изгледале Disney принцезите денеска?

Цртаните на Disney и ликовите од нив се честа инспирација на уметниците во светот....

Женски имиња кои се во тренд

Во последно време многу од старите македонсики имиња како да изумираат, наместо нив малите...

Принцезите од Дизни се запознаа со “50 нијанси на сивo”

Космополитен ја сподели работата на високо талентираниот еротски ум кој сака да остане...

Какво е чувството да возиш Саудиски принцези

Меѓу останатите работи што саудискиот крал Абдула ги остави зад себе се и околу 7.000 принцови...