Таг:, , , , , , , , , ,

Запознајте ја земјата на слободните: Ако денес отпатувате во неа ќе се разбудите во 2562. година!

Земјата на насмевките, остварените тропски митови, шарени џунгли, атрактивни племиња,...

Преспа – природа преку границите која опфаќа 3 држави и 3 национални паркови! (ВИДЕО)

Преспа е првата прекугранична заштитена област на Балканот која опфаќа 3 национални паркови...

Азија сликана од височините: Неверојатни фотографии кои го одземаат здивот!

Неверојатните пејзажи на Азија се дело на Косуке Курата, талентиран Тајвански фотограф и...

Не постои подобар уметник од природата: Зимски пејзажи на граница со реалноста! (ФОТО)

Природата е најголемиот уметник, а овие фотографии се доказ за тоа!  

Ремек – дело на природата: Ова е една од најубавите плажи!

Плажата во пештерата Бенажил ќе ви го одземе здивот со својата природна убавина. Оваа плажа...

Магичната убавина на жените од минатиот век: Сосема природни и магични! (ФОТО)

Без тешка шминка, позирање и фотошоп, нивните фотографии и денес го одземаат здивот....

Кога природната убавина била единствениот критериум: Ова се 5 најубави холивудски актерки од минатото

Еден од најважните периоди во историјата на „американската фабрика за соништа“ секако е...

Овие лалиња ќе ве натераат веднаш да сакате да ја посетите Холандија (ГАЛЕРИЈА)

Холандија е прекрасна земја која вреди да ја посетите во било кој период од годината но, за...

Акните и стриите на овој модел не беа нашминкани, со што се испраќа моќна порака

Овој модел инспирира сите да ги надминат несигурностите и да се прифатат себе си. Моделот...

Природната и необработена убавина на светските убавици во календарот на Пирели за 2017 година

Вистинската убавина е едноставна, како црно и бело. Така и овие светски познати убавици се...