Таг:, , , , ,

Лубеницата како дел од вашата beauty рутина ова лето – Сите придобивки од омиленото летно овошје

Дали знаете за бројните придобивки и предности на лубеницата кога ја употребувате во вашата...

Тајната на здравјето се крие во едно зрно од ова овошје

Утврдено е дека дури и многу мала доза на есктракт од масло од ова овошје се покажала како...

За подобро варење – Чај од КОПАР против надуеност

Проблемот со варењето и надуеноста ефикасно може да се спречи со конзумирањето на чај од...

Отечени и воспалени очи – Облогите од овие природни состојки ќе ви помогнат

Традиционалната медицина истакнува бројни лековити својства на магдоносот во борбата со...

„Мака“ корен – Состојка која е природен афродизијак, го зајакнува телото и ублажува менструалните болки

Коренот на растението Мака (позната како Maka, Macha и Makka) веќе долго се користи поради своите...

Ослободете се од главоболката на природен начин – Едноставни и корисни рецепти

Природни билки кои успешно помагаат при олеснување на главоболката Главоболките во главно...

Рецепт од руските тревари за лечење на алергијата на полен

Традиционалната медицина е докажана како најмоќна. Овој народен лек брзо ги ублажува...

Индиската медицина со природен лек против корона вирусот

Овие билки го штитат телото од опасни инфекции Во борбата против Covid-19 најдобра превенција е...

Масло од тиква чудотворен лек од природата  – Еве за што се користи

Маслото од тиква е особено богато со витамини А, Е, Ц и К. Свежото масло содржи повече од 60%...

Домашен чај кој е вистински лек за вишок килограми и смирување нервоза

Потребни ви се само ореви и вода Народната медицина ги користи сите делови од оревите, од...

Одличен лек за анемија – Брза супа од спанаќ! (РЕЦЕПТ)

Вкусна и богата со железо Анемијата е резултат на недостаток на железо во крвта и таа е...

4 природни лекови за ослободување од силната главоболка

Мигрената се манифестира преку силна пулсирачка болка најчесто во еден предел од главата....