Таг:, , , , , ,

„Претераната искреност честопати се граничи со глупост“: Јапонски мудрости

Древни јапонски мудрости кои ја откриваат длабочината на човековата душа -Ако проблемот...

Пронајдено решение за загадувањето со пластика?

Во Америка од 2015 година е рециклирана помалку од 10% од пластиката која е користена....

Сивите фоки може да го имитираат човечкиот говор! (ВИДЕО)

Според истражувањето, сивите фоки може да ги имитираат звуците на човечкиот говор и песните....

Вежби кои се ефикасни во борбата со ‘рчењето

‘Рчењето е чест проблем со кој се соочува популацијата. Стручните лица постојано се во...

Просечна личност неделно „јаде“ една кредитна картичка

Според извештајот од австралискиот универзитет „Њукасл“, една просечна личност внесува до...

Конечно ја решивме дилемата: Зошто имате малку лајкови на некои фотографии на Инстаграм?

Мислевте дека фотографијата ви е одлична, но нема лајкови… Опуштете се, не е проблемот до...

Мекдоналдс отвори ресторан за пчели (ВИДЕО)

Мекдоналдс го креираше најмалиот ресторан до сега и го посвети на пчелите. Загадувањето на...

Секојдневни навики кои можат да бидат причина за појава на акни

Акните се чест проблем со кој се соочува популацијата. Секојдневно на пазарот се појавуваат...

Откријте што ја убива вашата врска?

Работата, сексот и парите – тоа се 3-те најважни фактори кои ја уништуваат врската. Тоа го...

Едноставен психолошки тест: Дали се сакате себеси?

Овие прашања се многу едноставни и на нив треба да одговорите искрено и без размислување....

Дешифрирајте го машкото однесување: Што кажуваат неговите навики за него?

Навиките се многу важна работа и тие кажуваат многу за вас. Сте се запрашале ли што кажуваат...

Прв пат доживеала оргазам на 43 години, а сега го открива решението на сите жени!

Многу жени мачат мака да постигнат оргазам – се обидуваат со најразлични пози,...

Престанете да го правите ова: На Вибер можете лесно да бидете прислушкувани

Ни обичните телефонски разговори не се лишени од овој проблем, но се далеку позаштитени и...

Оваа исхрана го решава проблемот со „тврдата столица“

Промената на исхрана е првиот лек кој треба да го примените при запек. Непријатната...

Решете ги мозолчињата за 5 минути со помош на овој трик

Наместо да ги криете акните со пудри и коректори, ве советуваме да го испробате овој трик....

Како да се справите со лошиот мирис на нозете?

Габичките, особено во пределот на ноктите, можат да предизвикаат болки, но и непријатна...

Неколку причини зошто да спиете со чорапи во текот на овие ладни денови

Експертите препорачуваат да спиеме со чорапи во студените ноќи бидејќи така ќе заспиваме...

Дали пиете премногу кафе?

Колку кафе е доволно? Некогаш знаеме да претераме со кафето, а ова се алармантните знаци кои...

Што може да научиме од караниците во врската?

Некои кавги се добри, а некои лоши – каде е границата? Доколку сте во врска, нормално е да...

Дали сте доволно интелигентни да го решите овој проблем?

Оваа загатка ви ги тестира знаењата и аналитичките способности. На фотографијата гледаме 4...