Таг:, , , , ,

Како се прошири лажната приказна за поврзаноста на „Црн петок“ со робовладетелството?

„Црн петок“ (Black friday) е првиот ноемвриски петок по Денот на благодарноста кој го...

Ова е девојката која ги убедила сите 20 момчиња да и купат 20 Ајфони кои ги продала за да си купи куќа

Една девојка од Кина ги убедила своите 20 момчиња да купат 20 ајфони 7 и потоа ги продала за да...

DAVID GARRETT за прв пат со својата crossover програма во Македонија

DAVID GARRETT, со неговиот албум UNLIMITED-GREATEST HITS-LIVE, објавува нова светска турнеја за заедно со...

Беверли Хилс е првиот град во Америка кој ја забрани продажбата на тутунски производи

Беверли Хилс е официјално првиот град во САД кој ја забрани продажбата на тутунски...

Во близина на езерото Комо, куќите се продаваат за еден долар: Ако го исполните овој услов вашa e!

Во ова село, кое се наоѓа на самата граница со Швајцарија, куќите се продаваат по оваа...

Дежа ву: Мадона и Брус Спрингстин на врвот, исто како во 1985-та година

Исто како и во 1985-та година, легендата Мадона и Брус Спрингстин доминираат на ранг листите за...

Трикови со кои се служат трговците за да ја зголемат продажбата

Сигурно сте забележале дека портокалите во маркетите често се продаваат во црвена мрежа....

Автомобил Мерцедес произведен 1985 година се продава за 57 000 долари (галерија)

Автомобил Mercedes Benz 500 SEC AMG модел произведен во 1985 година се продава за 57 000 долари на интернет....

Дали сте подготвени за новиот Голф 8? (ГАЛЕРИЈА)

VW компанијата открива дека новиот Голф 8 ќе почне да се произведува во септември и веќе во...

На eBay можете да купите вистински диносаурус

На страниците за интернет продажба можете да најдете најразлични производи, од производи за...

НАЈГОЛЕМ МУЗИЧКИ НАСТАН ВО ИСТОРИЈАTA НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА! ПОЗНАТИ СИТЕ ДЕТАЛИ ЗА ЧЕТИРИДНЕВНИОТ ФЕСТИВАЛ ВО ОХРИД!

Авалон Продукција го најавува досега најголемиот проект во нивната 26 годишна работа во...

Погледнете ја луксузната вила на Шакира и Пике во Мајами! (ФОТО)

Пејачката наградена со Греми – Шакира и нејзиниот сопруг, прославениот фудбалер Жерард...

Адриана Лима го продаде станот во Њујорк за 3,3 милиони долари. Погледнете како изгледа!

Адриана Лима конечно успеала да го продаде луксузниот пентхаус во срцето на Њујорк, кој таа...

Верувале или не, доаѓа машина која пере, суши и пегла алишта (ВИДЕО)

Ова чудо од машина на продажба ќе се најде во 2019 година. Во Сан Франциско е измислена...

10 креативни бизнис инстаграм профили

Маркетингот не е само важен дел од бизнисот – маркетингот е бизнис! Доколку не постои...

Версаче се гаси и го менува името! Познато е и кој ќе го купи за 1.83 милијарди евра!

Конечно се знае кој ја купува легендарната модна марка Версаче. Брендот Мајкл Корс се сложил...

Погледнете како изгледа колекцијата која Викторија Бекам ја дизајнираше за Рибок!

Пред малку повеќе од половина година објавено е дека Викторија Бекам работи на посебна...

Ким Кардашијан претстави три нови парфеми кои од денес се во продажба

Ким Кардашијан ги претстави своите нови парфеми инспирирани од „Kimoji“. Таа во 2015. година ги...

Лицето и понатаму го крие, но не и својот дом. Погледнете како изгледа куќата на Сиа!

Познатата пејачка Сиа го продава својот дом во Лос Анџелес за 849,000 долари. Куќата е изградена...

На 31.03.2018 година се одржува Третата Рапсоди Академија – најдобриот сопатник во вашите авантури

На наша огромна среќа и задоволство ви ја најавуваме Третата Рапсоди Академија, која ќе се...