Таг:, , , ,

НАШИОТ НАЈПЕРСПЕКТИВЕН ДИЏЕЈ СО НОВА МУЗИКА: KNOCKED ME DOWN – ХИТ КОЈ ЌЕ ГО ОДБЕЛЕЖИ ОВА ЛЕТО НА БАЛКАНОТ!

Македонскиот најперспективен диџеј и продуцент Галоски, издаде нов сингл со наслов “Knocked me...

Бред Пит сака да се откаже од актерството

Бред Пит, еден од омилените холивудски актери, сака да го напушти актерството. Бред Пит...

Заврши снимањето на третата сезона на „Преспав“

Со снимањето на дваесеттaта епизода од третата сезона, „Преспав“ е единствената македонска...

Галоски испишува историја за електронската музичка сцена во земјава

Еден од најуспешните македонски диџеи ГАЛОСКИ кој периодов имаше евроазиска турнеја,...

Џенет Џексон бремена на 50 годишна возраст (ФОТО)

Џенет Џексон прв пат е видена во јавност откако во Април оваа година ја прекина турнејата со...