Таг:, , , , , , , , ,

На задоволство на гледачите „Сподели проблем со Милена“ е новиот проект со водителката Милена Антовска Станковска

Водителката Милена Антовска Станковска со години навикнавме да ја гледаме наутро во...

СИМПСОНОВИ СЕ ВРАЌААТ НА МАЛИТЕ ЕКРАНИ!

“Симпсонови” на 30 септември се враќаат на малите екрани, соопштено е на Комикон панел...

КИМ КАРДАШИЈАН И КАЈНЕ ВЕСТ ОТВАРААТ РЕСТОРАН!

Кајне Вест и Ким Кардашијан бараат место за својот следен бизнис проект Овој пат, раперот и...

КАРОЛИНА ВО ЖИВО НА ВИСТИНСКОТО МЕСТО ВО ОХРИД: 11-ти АВГУСТ, АНТИЧКИ ТЕАТАР

После успешно распродадената пролетна турнеја во повеќе концертни сали низ градовите во...

Ксенија Николова #НаправиПовеќе донирајќи облека во Копче

Една од најважните лекции која треба да ja научиме во животот е да работиме сите заедно за...

Една година успешна приказна Olympia Motors Outlet ОМО

Премиум квалитет, гарантирани километри и комплетна историја! Денес во пријатна и опуштена...

Европска недела на спортот во Македонија: Како изгледа спортот низ очите на најмладите?

Во нашата земја, од 23-30.09.2018 година ќе се одржи „Европската недела на спортот“. Спортот и...

ОДРЖАНА ГОДИШНАТА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА „ПРОЕКТ СРЕЌА“: Секое дете од акцијата „Здраво шампиони“ добива бесплатна спортска опрема

Од денес, 3 мај официјално стартува проектот „Здраво шампиони“, со кој здруженито за...

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ СО ДОСЕГА НАЈГОЛЕМ КОНЦЕРТ ВО СВОЈАТА КАРИЕРА- 01 ЈУНИ 2018-та АРМ СТАДИОН, OPEN AIR!

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека Авалон Продукција и Владо Јаневски ја обновија...

„Другата половина“: Неодоливи фотографии од близнаци

„Другата половина“. Бев благословена да бидам родена со сестра близначка, само 15 минути...

Сакате да носите тесна облека? Тогаш добро погледнете го ова…

Фотографот Џастин Бартелс покажа импресивни фотографии во неговиот проект IMPRESSION – она...

Универзалниот јазик на љубовта – бакнежот, фотографиран насекаде во светот од аргентинскиот фотограф Ignacio Lehmann

Љубовта и симпатиите се искажуваат на универзален начин – со бакнеж.  Секаде во светот ќе...

Фотографии кои покажуваат што ќе се случи доколку останете без вашиот мобилен телефон

Removed или Отстранет е интересен проект на фотографот Ерик Пикергрил кој има за цел да ја...

Титаник се подготвува да исплови: Погледнете во репликата на славниот брод кој тргнува на патување во 2018. година!

Титаник бил чудесен во своето време. Иако бродот од соништата потонал пред повеќе од еден...

Група тинејџерки создале соларен шатор за да им помогнат на бездомниците

Зголемениот број на бездомници во јужна Калифорнија ги натерало овие тинејџерки да...

Од стара камп приколка создала креативно и убаво катче за уживање

Не треба многу за да создадете нешто навистина убаво, треба малку пари, желба и идеи, а секако...

СПЕКТАКУЛАРЕН КОНЦЕРТ НА ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ И БИГ БЕНДОТ НА СЛОВЕНЕЧКАТА ВОЈСКА

На 19 април, во Метрополис Арена во Скопје, ќе имаме можност да го видиме Влатко Стефановски...

Нов отворен натпревар за студенти – помогнете и на локална компанија да се пробие на светскиот пазар

Како би можеле да ја понудиме, развиеме и прошириме услугата на Солвео на нови пазари? Со 3...

Сателитски фотографии кои ќе го променат начинот на кој што го гледате светот

Фотограферот Бенџамин Грант се посвети на неговата најнова цел-да го промени начинот на кој...

Необичен начин за сликање селфи документиран во проектот „Авантурите на чајникот“

Селфито веќе стана досадно, но што да се прави кога се наоѓате на кул локација сами, а тој...