Таг:, , , , , , , , , , , ,

Фотографии кои ќе ви ја покажат моќта на насмевката

„Ги замолив да се насмевнат“ е името на мултикултурен проект на Jay Weinstein кој покажува колку...

Кога соседите ќе се здружат и ќе направат нешто навистина убаво

Здружените соседи се виновниците за ова прекрасно дело. Имено, сјајните сликовити скали се...

Целата епизода со Миле Паника, Климе, Блажо и дружината

Во последната епизода од #1на1 имаше не еден, не два, не три туку седум гости! Освен ликовите...

Зграда со 1.000 дрвја за позелен Париз

Архитектонските компании “OXO Architects” и “Sou Fujimoto Architects” го претставија проектот...

Направете си „Тегла на среќата“

Овој проект е одличен бидејќи само за неколку секунди ќе ја зачувате убавината на одреден...

Фото: 200 куќи во Мексико обоени во виножито

Мексиканската влада смислила интересен начин за да ги обедини жителите на малиот град...

НАПРАВИ САМ: Куќа од палети и пластика за помалку од 100 евра!

Овој проект го создадоа дизајнерите на I-Beam Design инспирирани од еден едноставен, но...

Генијални камуфлажи инспирирани од природата

Проектот „100 Bodies Across America“ е навистина необичен проект кој ќе ве натера подобро да ги...

ВИДЕО: Неверојатниот проект на ексцентричниот милијардер станува реалност !

Пред две години, планот на Илон Маск била само една од идеите во неговата глава, на...

Ова е најдобриот проект за новата плажа во Охрид

Ова е најдоброто идејно решение за уредување на плажата на Охридското eзеро, кое е избрано...

Можете ли 99 дена без Фејсбук?

Неодамана се покрена кампања во која сите оние што сакаат да ја поддржат ќе мора да поминат 99...

Дали можете да бидете среќни 100 дена по ред? -Challenge accepted!

За жал, живееме во време кога супер-зафатениот распоред е нешто со што можеме да се пофалиме....