Таг:, ,

Проверете дали сте под стрес

Благодарение на овој тест, за само неколку секунди може да проверите дали сте под стрес....

ВНИМАВАЈТЕ: Поради оваа грешка бањата ви е полна со бактерии

Знаете дека од најиритантни работи кога ќе почнете да живеете со партнерот е спуштање,...

Истетовиран од глава до пети! Работи како професор, а децата го обожаваат.

Силван е неверојатно необичен просветен работник и тоа не само во Франција. Најпрво бил...

Стотина македонски доктори добија едукација за естетиката од престижниот француску доктор

Минатиов викенд, престижниот француски експерт за естетика, професор доктор Jean Pierre Amseleem им...

Професорот Бари е идолот на сите студенти, погледнете зошто… (ВИДЕО)

По завршувањето на ова видео, сите ние во себе ќе почувствуваме барем малку љубомора кон...

„Темпераментноста е знак на интелигенција, а не непослушност“- Текст кој мора да го прочита секој родител, за да ја разбере психологијата и развојот на детето

Познатиот српски лекар, невропсихијатар, психотерапевт и книжевник, како и академик на...

Емотивна исповед на овие луѓе за луѓето кои им го промениле животот – нивните учители (ВИДЕО)

Во нашите животи има луѓе кои остануваат за миг, а некои со години. Сите оставаат некаков...

Ова е причината зошто сончогледот е секогаш свртен кон сонцето

Сончогледот покрај тоа што личи на сонцето, има и една специфична карактеристика, цело време...

Авганистан во 1960те години, преку фотографии кои сигурно ќе ве изненадат

Кога ќе ги прашате луѓето за прва асоцијација со Авганистан денес ќе ви кажат: воена зона,...

Италијанецот Пјетро Бозели, најзгодниот професор на светот, во кампања за Армани

Пјетро Бозели, Италијанецот кој освои илјадници женски срца и беше прогласен за „најсекси...

Науката вели дека жените треба да спијат повеќе од мажите бидејќи нивниот мозок е покомплексен

Добри вести девојки! Науката покажала дека мозокот на жените е многу покомплексен од...

Студентите го прашале професорот зошто не се оженил, неговиот одговор е лекција за сите

Студентите постојано го прашуваа професорот зошто никогаш немал сопруга. -Вие сте толку...

Следните две години би можеле да бидат најтопли досега

Следните две години би можеле да бидат најтоплите досега забележани во светот, се наведува...

Ставајте ги нозете во ладна вода секоја вечер: Она што следи ќе ве изненади!

Секоја вечер, кога ќе се вратите дома после напорниот работен ден, ставете во када или лавор...

Дерматолозите предупредуваат-новата облека перете ја два пати пред да ја облечете

Фустанот кој тукушто го купивте изгледа совршено чисто, па ви се чини дека нема потреба да го...

Како би изгледал светот без луѓе?

Дански истражувачи направиле интересен приказ на светот без луѓе. На приложената мапа може...

Видео: Овој професор ги учи студентите како никогаш да не изгубат на покер

Технолошкиот институт во Масачусетс (МИТ) кој е еден од најдобрите факултети за инжениери во...

Фото: Ова е најдобриот професор на светот

Професорот Сидни Енглберг, 67-годишен предавач на Еврејскиот универзитет во Ерусалим не се...

ВИДЕО: Професор по математика се пошегува со своите студенти за 1 април

Метју Ведерс е професор по математика кој секоја година се шегува со своите студенти на 1...

Видео: Со еден компир може да се осветли една соба цел месец

Професорот по наука и агрикултура Хаим Рабинович и неговиот тим откриле дека со користењето...