Таг:, , , ,

Најнови вести од модниот свет – Ова се водечките пролетни трендови за 2020

Модниот свет ни ги донесува најактуелните трендови кои ќе доминираат оваа пролет Уште многу...

Ана Винтур порачува: Овие 3 модни парчиња се ЗАДОЛЖИТЕЛНИ за идната сезона

Славната модна уредничка Ана Винтур, ги следеше од прв ред сите модни ревии за сезоната...

Што ќе носиме следната пролет во 2020. година?

Сара Бартон, креативниот директор на модната куќа Александар Меквин, направи силно влијание...