Таг:, , , , , , , , , ,

Лице в лице со новата Земја – СООЧУВАЊЕ:Како го замислувате светот после пандемијата? Онлајн настан во кој ќе се говори за промените кои му престојат на светот!

„Лице в лице“ е активистичко списание, кое излегува во Македонија од септември 2012 година, и...

Кои позитивни работи се случуваат низ целиот свет сега?

Да не бидеме само негативни и во се да не гледаме само лоши работи, постојат и неколку...

Ништо веќе нема да биде исто – Како ќе живееме после корона вирусот

Откако пандемијата ќе заврши, со сите нејзини последици врз човековото здравје и економија,...

Во новата година – само биди ЧОВЕК

Остави ги настрана сите планови за тоа што треба да направиш и каков треба да бидеш,...

Понекогаш и добриот човек ќе се умори од својата добрина

Доаѓа време кога мораш да станеш и да викнеш: Ова сум јас, проклетство! Изгледам како што...

Што се случува со нас кога ќе ја пронајдеме СРОДНАТА душа?

Тоа е најубавата работа која може да му се случи на секој од нас, но дали знаете како тоа...

Совети од психолог: Зошто се грижите што мислат другите за вас, тие не ги плаќаат вашите сметки!

Дали ќе бидеме среќни или несреќни зависи од самите нас и нашите сфаќања.  1. Помири се со...

13 сурови вистини за животот кои мора да ги прифатиме за да бидеме среќни

Животот е тежок. Не оди секогаш онака како што сме планирале. Постојат безброј препреки со...

7 мали промени кон подобар живот

Секоја промена во животот, ни прави дисбаланс на статус кво-то. Ние секогаш тежнееме кон тоа...

Науката потврдува – на оваа возраст почнуваме да личиме на нашите мајки

Не е важно како изгледаат вашите односи во моментов. Дали сте во долгогодишно несогласување,...

Во животот постојат само две вистински трагедии: Запомнете ги овие мудрости на Сократ!

Природата ни дала две уши, две очи и еден јазик, за да слушаме и гледаме повеќе, а помалку да...

Фотографии кои ја прикажуваат разликата во изгледот на жените пред и откако станале мајки!

Една од најголемите животни одговорности ја добиваш кога ќе станеш родител. Литванката...

На овие хороскопски знаци ќе им се промени животот во август: Дали сте меѓу нив?

Август е месец во кој некои одат на годишен одмор, други ги собираат впечатоците од...

Јули е најважниот месец во 2019 за овие 4 знаци: Тој ќе промени сѐ!

Пристигна јули. Астролозите предвидуваат најпозитивен, мирен месец исполнет со позитивни...

Ако постојано се жалите, привлекувате негативна енергија и уште повеќе причини за жалење

Да се жалите на нешто значи да пронаоѓате грешки во нешто и изразување на незадоволство. Да...

5 особини на мудрата жена: Никогаш не ги исмева одлуките на мажот, бидејќи знае дека и самата е дел од нив!

Жените не се послабиот пол, тие се рамноправни со мажите и така треба и да се однесуваат....

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Мажите обично созреваат покрај саканите жени. Но, тие значително се менуваат кога...

Познати дами кои целиот живот имаат иста фризура! (ФОТО)

Овие дами не го менуваат својот имиџ без разлика на светските трендови! Џулиен Мур Кејт...

Дали знаете за овие промени? Еве кои делови од телото со годините растат, а кои се смалуваат!

Косата со тек на време станува бела и добиваме брчки, што е сосема нормално, но некои делови...

Овие 3 хороскопски знаци ги очекуваат големи емотивни промени во следниот период

Во текот на овој период сонцето излегува од знакот на Јарец и полека се враќа во...