Таг:, , , , , , , , ,

Како изгледа кога сте „преголем“ за Јапонија! (ФОТО)

126 милиони луѓе сместени на четири главни острови, на површина 26 пати помала од онаа на САД....

Дали знаете дека сушарата може да собере повеќе алишта отколку што мислите?

Ако и вие сте дел од луѓето кои ги сушат алиштата на сушара, тогаш сигурно имате проблем да ги...

Едноставно и ефикасно! Трикови за блескава кујна

Што е вашата прва асоцијација на кујна? Храна? Тоа сепак, не е само местото каде што ја...

Запомнете, секој од нас ги заслужува овие 5 работи во својот живот!

За да бидеме способни да дадеме љубов и почит, најпрво треба тоа да го чувствуваме кон самите...

Подгответе ја спалната соба за лето – овие промени се неопходни

За полесно да ги поминете високите летни температури, важно е да го прилагодите и својот...

Модерен дом на Хаваите опкружен со неверојатни пејсажи

Грег Варнер и Марион Филпотс се експерти кога станува збор за создавање уникатни простори,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (13 ФЕВРУАРИ, 2018)

  Овен  Не треба лесно да се откажете од своите планови ниту да се откажете од нешто за што...

Погледнете во внатрешноста на оваа неодолива уникатна куќа широка само 2.3 метри

Во многу држави ширум светот, цените на недвижнините се многу високи, поради што многу луѓе...

Неколку продолжени викенди: Ова се неработните денови во 2018-та година

Неколку продолжени викенди и празници кои се паѓаат во неработни денови. Вака изгледа...

Како да заштедите простор во вашиот мал стан?

Доколку живеете во мал стан и ви треба одлична отганизација за се да биде на свое место и да...

Познати првите ЅВЕЗДИ кои ќе настапат на “ПИВО ФЕСТ” ова година

Познати се првите звучни имиња кои оваа година ќе ги забавуваат прилепчани на 15-тото издание...

Зошто во секоја врска е потребен личен простор?

Во секоја врска треба да постои балансиран однос каде што секој од партнерите ќе има личен...

Викендов се отвора најубавиот ресторан за свадби и прослави во Скопје

Наскоро.. #аликас #romantic #style #elegance #design #fairytale #wedding #romantic #love #скопје #skopje #macedonia #restaurant #happiness #marriage...

Научниците тврдат: Лекот за здраво срце и коски се крие во наједноставните нешта

Движењето влијае позитивно на активностите на мозокот, но и на здравјето на срцето,...

Најдобрите начини за чистење на меморијата од мобилните телефони

Паметните телефони немаат доволно простор, па затоа интерната меморија речиси на секој...

Наскоро сите ќе ги сакаат средните седишта во авионот

Единствено нешто полошо од долг пат во економската класа е седење на средното седишта во...

ВИДЕО: Имала само 5 сантиметри слободен простор, од тоа што го направи ќе се воодушевите

Имала само 5 сантиметри празен простор меѓу ѕидот и фрижидерот, па одлучила да направи нешто...