Таг:, , , , ,

#ИнстаСреќа: Ова се најубавите птици во светот. Хипнотизираат со своите бои!

Ширум светот постојат многу видови на птици. Секоја е убава на свој начин, но оние со...

Најубави фотографии од небото: Кога ќе се здружи јато птици, настанува магија!

Комбинацијата од вистинско место во вистинско време создава нереален резултат! Токму вакви...

(ФОТО) Чуда на небото – Како соединувањето на јато птици создава вистинска магија

Природата секој ден повторно и повторно не воодушевува и не остава без зборови Комбинација...

Куса, но моќна: Важна и поучна приказна за пријателството

Оваа куса приказна за птиците е голема поука и за луѓето. На препелицата ѝ се случила страшна...

И птиците знаат да танцуваат (Видео)

Танцувањето се смета за вештина која ја поседуваат најчесто луѓето. Но, верувале или не,...

Оваа жена изградила мали куќички за птиците кои сакале да ја посетуваат

 Јада Фич е илустратор и голем обожавател на птици од Портланд. Таа ги создава овие...

Зошто нојот ја закопува главата во земја?

Најпрво да разјасниме една работа. Ноевите не ја закопуваат главата во земја и не мислат...