Таг:, , , , , , , ,

На 20. јуни ќе се одигра балетската претстава „Либертанго“ во НОБ

На 20 јуни (четврток) во Националната опера и балет со почеток во 20 часот, публиката ќе може да...

Тамара Тодевска вечерва ќе се бори за добар пласман во финалето на евровизија 2019

Вечерва нашата позната пеачка Тамара Тодевска ќе настапи на финалето на Евровизија 2019 која...

Пијанистот Дино Имери со македонска програма брилираше во Софија

Пијанистот Дино Имери, на покана и во организација на Софиската Филхармонија, оддржа...

Уште еден концерт на Македонската филхармонија за деца – „Со Дизни низ светот“

На барање на публиката, Македонската филхармонија уште еднаш ќе го изведе концертот за деца...

Третото издание на фестивалот на краток филм Winter Apricots во Прилеп

Третото издание на Интернационалниот филмски фестивал Winter Apricots ќе почне овој четврток во...

На 16. октомври публиката во МОБ ќе ужива во изведбата на балетската претстава „Дамата со камелии“

Во вторник, 16 октомври, 2018 г. со почеток во 20 часот, во Македонската опера и балет ќе биде...

Џенифер Лопез го прослави крајот на турнејата: Од влезниците заработи вистинско богатство!

Џенифер Лопез во саботата ја заврши тригодишната турнеја насловена „All I have“....

Преполни сали и овации во Казахстан за Камерниот оркестар на Македонската филхармонија

Камерниот оркестар на Македонската филхармонија достојно ја претстави Македонија во...

ВИДЕО: Енрике Иглесијас забавува мали близначиња

Кога настапува на сцената, Енрике Иглесијас ја крева на нозе својата публика, но дома,...

Трогателен гест: Пинк го прекина концерот, се симна во публиката за да прегрне обожавателка! Погледнете зошто! (ВИДЕО)

Планетарно познатата пејачка Пинк, го прекина својот концерт кој се одржа во понеделникот,...

Central Park summer club ја продолжува летната агенда со познати музички имиња од регионот!

Во изминатиот период, најпопуларната летна дискотека во Скопје, „Central Park summer club“ беше...

Специјално видео од кое ќе се наежите: Македонската „фаланга“ во фокусот на ЕХФ (Видео)

Македонската публика која отпатува во Загреб за да и даде поддршка на нашата ракометна...

GIPSY KINGS со новогодишен Greatest hits концерт во Скопје!

Авалон Продукција подготви уште едно музичко задоволство за историски успешната концертна...

Јана Бурчевска стана мајка, ова е уникатното име на бебето

Јана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка. Јана на...

Со години се молчеше за тоа: Еве зошто близнаците Саша и Дејан Матиќ го изгубиле видот

Саша и неговиот брат Дејан Матиќ со години владеат со српската естрада и со своите моќни...

10 совети и препораки за гледачите на Скопскиот Маратон

Едно е најважно – бидете публика! На маратонците им треба вашата позитивна енергија, па...

Болна исповед на актерката од „Парампарче“ – што се случило меѓу неа и Џихан

“Навистина е многу лошо… Кога би проговорил, би се зборувало за тоа на сите страни!” Еркан...

Погледнете ја малата девојка која обожава да ја забавува публиката

Детската фантазија нема граници! Па така нема ни фантазијата на ова мало девојче, кое не...

АТАНАС И ТИНО ОТВОРИЈА ДУША ВО ЕДЕН НА ЕДЕН: Зборуваме само за танги! (ВИДЕО)

Уште една одлична епизода од најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Овојпат...

Видео: Сакаше да ја запроси но прстенот исчезна!

Една од најпопуларните работи во Америка се камерите за бакнување, или “Kiss Cam”, кои...