Таг:, , , , , , , , ,

Вистинско време не е она кое вие го планирате, туку она кое ви е судено

Одложувањето на некои нешта всушност нѐ штити од некои лоши моменти. Никој од нас не може да...

Ова се клучните навики на исклучително здравите личности

Научниците ги проучувале здравите луѓе ширум светот и почнале да забележуваат некои...

Урнебесни ситуации кои докажуваат дека децата навистина можат да заспијат било каде

Децата се мали динамични суштества полни со енергија. Можат со часови да трчаат низ дома и да...

Како мирисаат среќните луѓе?

„И за среќа треба дарба, среќниот човек ја создава среќата. “ Некои луѓе имаат способност да...

Интересни факти за ГУШКАЊЕТО и неговото влијание врз психичката и физичката состојба

Знаете ли како влијае гушкањето врз нас и каков ефект има врз расположението, а и крвниот...

Тежнејте кон совршенството! – Никогаш не се задоволувајте со просечен партнер, пријателство или кафе!

Просечното кафе, пријатество и љубов не се опции! Не требало да ги прифаќате некои работи...

Ѕвездите им се наклонети – Оваа есен овие знаци ќе заработат без многу труд

Конечно можете да се опуштите и да здивнете, затоа што вашите финансиски проблеми нема да ве...

Срцепарателно писмо: Понекогаш, полесно е да ги кажеш своите маки на тотален странец

Постојат мали моменти во животот на секој човек, што, на крајот на краиштата го дефинираат....

Погледнете ги последните минути од натпреварот на Вардар против Веспрем! (ВИДЕО)

Вардар по втор пат успеа да ја сплоти Македонија и да успее да се искачи на тронот на Лигата...

Историски успех: Тамара Тодевска успеа да ја освои осмата позиција на Евровизија 2019!

Ова е историски ден за нашата држава, Тамара Тодевска успеа да ја освои осмата позиција...

Принцот Хари и Меган Маркл станаа родители! Се роди кралското бебе

На свет пристигна уште едно кралско бебе. Во понеделник наутро Меган Маркл и Хари станаа...

На 18 и 19 април бидете дел од базарот на ракотворби под мотото Easter Fair(y) Tale на Креативна Македонија

Институтот за развој на креативниот и иновативниот потенцијал на млади и возрасни луѓе...

Кој мисли дека е среќен- тој е навистина среќен! Најубави мисли за среќата!

Среќата и успехот често се употребуваат како два слични поими, меѓутоа тие се сосема...

Вака изгледа вистинската среќа прикажана низ фотографии

„Насмевката е заразна“ е мотото на авторот, дизајнер и директор на галерија Bruce Velick што се...

Другарчињата од класот ги избричиле главите со цел да му ја вратат самодовербата на соученикот!

По дијагностицираната алопеција – ненадејно губење наа косата, 8-годишниот Лук Нелсон...

Кога барате маж важни се само овие 2 работи!

Кога барате личност со која ќе го поминете остатокот од животот, потребно е да обрнете...

Овие 3 знаци покажуваат дека ја имате вистинската љубов

Љубовта не е само она што го гледаме во романтичните филмови, што го читаме во книгите или...

Фотографии кои ќе ве насмеат, а и ќе ве расплакаат (ако сте родител)

Да се биде родител е едно од најубавите патувања низ животот, ништо не може да се спореди со...

Овој викенд се дружиме со супер хероите Спајдермен и Бетмен во Зоолошка градина Скопје

Зоолошка градина Скопје продолжува со забавните настани за најмладите посетители. Овој...

Кој е најмоќниот став на светот?

Сигурно понекогаш се прашувате во што е тајната на среќата. Можеби ќе ви звучи премногу...