Таг:, , , , , , , ,

Луѓето се како растенијата, сите се посебни на свој начин

И покрај нивните различности, сите растенија имаат едно нешто заедничко – Сите се убави...

Ми недостига детството – за сите мали нешта кои тогаш беа најважното нешто во мојот живот

Ми недостига детството, не поради младоста туку поради она кое го правев.. Ми недостига...

Никој не живее вечно, немој да чекаш. Живеј сега!

Дозволи му на твоето срце да биде скршено, но верувај дека на крајот се ќе си дојде на свое...

Немој да се задоволиш со половина живот

Што и да правиш, само немој да се задоволиш со просечност, само немој да се задоволиш со...

Секој има право да го избере својот пат и да ја пронајде својата среќа

Среќата е релативна и секој ја чувствува на различен начин.  Ги гледаме луѓето кои ги...

Никогаш не ја знаеш вредноста на некој миг се додека не стане спомен

И можеби она кое ти се случува во овој миг сега ти изгледа безначајно но еден ден ќе сфатиш...

За среќен ден – Секое утро започнувај го со оваа мисла

„Одбери да се збогатуваш себеси со искуства кои ќе те направат подобар човек“   Животот е...

„Без тебе ништо не би било исто“ – Порака до тебе за успешен почеток на неделата

Ти го правиш овој свет малку почудесен и поубав. Без тебе ништо не би било исто и колку да го...

Постојат толку нешта кои те чекаат да ги доживееш

Зборови кои сакам твојата душа да ги впие.. „Постојат ѕвезди кои сеуште не си ги видел. И...

Ова е за пријателите со кои ќе остарам – Ви благодарам

Ви благодарам што ме избравте, вие не сте само пријатели, вие сте мои сродни души – такви кои...

Дури и во ова мрачно време постои светлина од другата страна

Среќата секогаш се крие зад аголот, најчесто таму каде што не погледнуваме. Дури и во вакво...

Ценете ги малите нешта – Најчесто тие не се толку мали колку што мислиме

Понекогаш треба едноставно да одмориме од животот и да уживаме во малите нешта кои не...

Среќата зависи од спомените кои ги врежуваш во своите мисли

Доколку не е вредно колку насмевката на твојата мајка и твоето милениче кое спие до тебе на...

На денот кога ти се роди, нешто во свемирот се сруши

Тоа беше твојот дочек на овој свет. Како свемирот веќе да знаеше дека ништо повеќе нема да е...

Се додека си жив – има надеж и сè е возможно

Важно е само едно, додека твоето срце чука се може да се промени, имаш безброј шанси и надеж...

„Еден ден ќе сакаш повторно, ти ветувам!“

Еден ден ќе сакаш повторно, а тоа ќе биде љубов која никогаш нема да те повреди, затоа што...

Твојата среќа е твоја одговорност – Престани да се грижиш за нештата кои не можеш да ги контролираш

Немој да се грижиш за нештата кои не можеш да ги контролираш. Престани да се држиш за болните...

Твојот ден зависи од твоите мисли – Како да го започнеш позитивно

Мали совети за позитивен почеток секој ден  -Прави го она кое сакаш да правиш и сметаш дека...

Верувај во чуда – Животот нуди уште поубави нешта од оние за кои фантазираш

Вистината е таа дека најубавите денови во твојот живот допрва доаѓаат.  Вистината е таа дека...

Секој миг поминат во бес и тага е пропуштен миг за среќа

Не плаши се да веруваш повторно откако ќе бидеш изневерен.. Како што растеме откриваме дека...