Таг:, , , , , ,

Прекрасни фотографии од екстремно ретки бели лавчиња родени во засолниште

Засолништето во Франција неодамна стана дом на двее екстремно ретки бели лавчиња....

Неверојатно видео кое го прикажува животот на бебето сите 9 месеци во стомакот на мајката!

9 месеци бременост прикажани во 4 – минутно видео! Целиот процес на забременување од...

Се роди мало бело кенгурче во ЗОО Скопје! (ФОТО)

„Пикси стана мама“, напишаа на официјалната фејсбук страница на ЗОО Скопје. Се роди бебето...

41 година од првото Ин Витро бебе: Ова е жената која беше првото бебе родено на овој начин!

Во 23:47 часот на 25 јули 1978 година, се роди бебе со царски рез во болницата „Royal Oldham“ во...

Пронајдете ја вашата љубов според месецот во кој сте родени: Еве каков маж е создаден за вас!

На девојките родени во февруари им е потребен трпелив маж, а на оние во август некој кој не се...

По 13 спонтани абортуси, родила ќерка која имала само 770 грама. Погледнете како изгледа денес!

Единаесет бремености за Лаура Ворслеј завршувале во првото тримесечје, а покрај тоа...

Се роди џиновска желка на Галапагос прв пат во 100 години од нивното истребување во 1800-тите

Во 1800-тите години на архипелагот Галапагос пристигнаа пиратите и стаорците. Доаѓањето на...

Се роди првата шесторка во Полска!

Веројатноста да се роди шесторка е една во пет милијарди, а тоа се случи во Полска, откако...

Бебе родено со 268 грама по 5 месеци пуштено од болница

Пред време родените деца со помала родилна тежина и должина не се ретка појава. Често се...

Карактеристики на луѓето родени во февруари

Ако сте родени во февруари, ова се вашите карактерни црти, како и „предвидувања“ за...

Најмладата баба на светот има само 25 години! (ФОТО)

Романката Рифка Станеску (25), која на 12. години родила дете, официјално е најмладата баба на...

Кој е вашиот скапоцен камен според месецот на раѓање?

За секој месец од годината е карактеристичен еден скапоцен камен. Аметистите за оние кои се...

Кога ќе се осмелат да ве прашаат зошто немате деца, одговорете им со овие 7 реченици на познатите дами!

Сметате дека постоењето на матката е доволна причина поради која секоја жена која ја има...

Камерата го забележала моментот кога малата панда доаѓа на овој свет! (ВИДЕО)

Пандите се едни од најнеодоливите животни поради својот исклучително сладок изглед. Она што...

Што открива месецот на раѓање за вашиот карактер?

Користењето на нечија дата на раѓање за откривање на неговиот карактер е метод кој се...

Ова е девојчето кое се роди два пати

Во секојдневието, сосема нормално е да се раѓаат деца, но само по еднаш. Но, за ова мало...

Целата бременост сумирана во 4 минутно видео кое секој треба да го види (ВИДЕО)

Од моментот на зачнување, начинот на развој и секој момент на создавањето на нов живот.  9...

Дознајте според годината на раѓање: Што сте биле во минатиот живот, што ве чека во иднина?

Трагачи по среќа Години: 1927, 1936, 1945, 1954, 1963, 1972, 1981, 1990, 1999, 2008, 2017 Минато Во минатиот живот сте...

Еве што значи денот на раѓање: Во понеделник се раѓаат среќници, во четврток-успешни

Еве што денот на раѓање, според народни верувања, зборува за вашиот живот. Понеделник...

Народни верувања: Во понеделник се раѓаат среќници, во четврток успешни

Еве што денот на раѓање, според народни верувања, зборува за вашиот живот. Понеделник...