Таг:, , , , , , ,

Книги кои ќе ви помогнат полесно да го пребродите раскинувањето

Наша препорака до сите скршени срца Освен тоа што вашата најдобра пријателка – книгата, ве...

Овие 5 причини покажуваат дека тој сепак НЕ Е вистинскиот

Запознавте личност во која се вљубивте лудо, но нешто ви вели дека сепак нешто недостига.....

Најчести причини поради кои мажите раскинуваат и што се крие позади нив

Сигурно не можете да наброите колку пати во животот сте слушнале за клише причините кои...

Партнерот одеднаш исчезна од врската: Причини поради кои тој заминува без објаснување

Ниедна од овие причини не го оправдува ненадејното заминување на личноста од врската, но...

До личноста која го скрши моето срце: „Ти благодарам!“

Ова е за тебе – личноста која ми го скрши срцето во безброј мали парчиња. Личноста која ги...

Крај за љубовта на Кајли Џенер и Тревис Скот: По 2 години, љубовта згаснала!

Кајли Џенер раскина со раперот Тревис Скот по две години поминати заедно. Парот одлучил да...

Секогаш ќе постои една личност која никогаш не ќе можеш да ја заборавиш

Секогаш ќе постои таа една особа. Таа која ќе остане во твоето срце сѐ до последниот здив. Тоа...

Привлечните луѓе полесно раскинуваат

Тие можат да бираат затоа што атрактивноста им постила море од можности пред нозете, па...

Да, те сакав. Но, сега пушти ме…

Оние кои сме ги сакале, а потоа си отишле од нас – не е важно по чија иницијатива, но по...

Психолозите се против тоа да останете пријатели со поранешниот партнер, еве зошто

Постои причина зошто сте раскинале и таа е сосем доволна да не останете пријатели после...

Пред да му се вратите на поранешниот партнер, прочитајте го ова!

Верувале или не, половина од паровите кои раскинале повторно се враќаат заедно. И...

5 знаци дека поранешното момче сака да ви се врати

Пред да ги откриеме 5-те знаци дека поранешното момче сака да ви се врати, треба да знаете...

Седум инспиративни цитати кои ќе ви помогнат да ја надминете лошата врска

Ако сè уште сте тажни што раскинавте и барате начин да ја надминете врската, каква и да била...

Веднаш откако се отсели Ирина: Лејди Гага се вселува во куќата на Бредли Купер!

Со месеци веќе се зборува дека американската пејачка, 33-годишната Лејди Гага ии...

Три научно докажани стратегии со кои сигурно ќе го преболите партнерот

Најновите истражувања нудат ефективни техники за преболување на поранешниот партнер....

Богата сум, згодна, се дружам со елитата и ја изгубив љубовта на мојот живот

„Накратко, богата сум, згодна, се дружам со елитата, имам 28 години. Така израснав, имав сѐ што...

Славната манекенка повторно сама: Адриана Лима раскина со момчето!

Адриана Лима беше во врска со турскиот писател Метин Хара година и пол, а деновиве се зборува...

Постои апликација која ќе ви помогне да го преболите поранешното момче

Break-Up Boss е одлична апликација која во неколку чекори ќе ви помогне да го преболите...

Ова се сигурни знаци дека сте подготвени за нова врска

И од љубовта понекогаш ни е потребна пауза, особено после болно раскинување, кога се...

Зошто тој е секогаш сам? Ова се причините поради кои има се повеќе сингл мажи

Се повеќе мажи се сингл, поради што се поставува и прашањето кои се причините за тоа. За многу...