Таг:, , , , , , , ,

Потсети се себеси дека не можеш секојдневно да ја носиш тежината на светот на твоите рамена

И на твоето срце му е потребен одмор.  Потсети се себеси дека не си семоќен. На твоето срце му...

Вистински си живеел тогаш кога единствено не си ја искусил празнината

Ќе знаеш како е да си на врвот на светот а ќе знаеш и како е да си на колена на земјата.. И само...

Во животот најважно е вашето дете да биде здраво и среќно

Оставете ги децата да бидат деца, затоа што целиот живот ќе бидат возрасни, а тоа е понекогаш...

Љубовната приказна на Ерос и Психа – На што не учи?

Дали сте ја слушнале една од најубавите љубовни приказни од Олимп, митот за Ерос и Психа кои...

Во животот понекогаш мораме и да се жртвуваме за да се случи нешто прекрасно

Не плашете се. Понекогаш животот мора да ве пресече за од вашата длабочина да изникне нешто...

Намирници кои помагаат во растењето на косата

Овие намирници кои ги конзумирате секој ден помагаат вашата коса да расте побрзо Пилешко...

Луѓето родени помеѓу 1985 и 1995 се најуникатните генерации на сите времиња. Еве зошто!

Луѓето родени помеѓу 1985 и 1995 се најуникатните генерации на сите времиња. Еве зошто: Тие се...

Откријте што значат боите кои вашето дете ги избира да ги бои цртежите

Стручњаците кажуваат дека изборот на бои кој доминира на детските цртежи, може многу да...

Овие непријатни знаци покажуваат дека стануваш личност која и треба да бидеш

1.Го правиш она што го сакаш и се чувствуваш помалку изолирано од другите Колку посакуваш се...

Имате орхидеја, но никако да расцвета? Еве што треба да направите!

Orhideja falenopsis е една од најубавите собни билки. Најчесто ја купуваме кога има цветови. Со тек на...

Домашните миленичиња влијаат врз здравјето на децата: Еве што може да се научи од нив!

Преслатките фотографии од децата со своите домашни миленичиња го освојуваат интернетот....

Дрвјата на Земјата растат побрзо поради климатските промени

Поради климатските промени, најчесто сме сведоци само на негативни ефекти врз животот на...

Внесете пролет во вашиот дом: Еве како правилно да негувате нарциси во дворот за среќа!

Нарцисот е едно од првите пролетни цвеќиња кои се појавуваат во градините: колку е потопол...

Како да го воспитате своето дете на вистински начин?

Темел на доброто воспитување на секое дете е присуството на родителот во текот на неговото...

Спречете го губењето на косата: Додадете ги овие 3 состојки во шампонот!

Дали забележувате дека косата ви опаѓа во текот на миењето? Некои велат дека во просек...

Заштитете го своето дете од негативното влијание на телевизорот – ова мора да го знаете!

Ако вашето дете има помалку од пет години, треба да го заштитите од штетното влијание од...

4 природни начини да го забрзате растот на косата

Некогаш се потребни месеци за да забележите дека косата малку пораснала. Но, постојат и...

Рецепт: Со оваа намирница косата ќе ви расте многу побрзо (ВИДЕО)

Сите жени сакаат да експериментираат со многу препарати за да го подобрат својот изглед....

Направете шампон од сода бикарбона за брзо растење на косата

Содата наоѓа разновидни намени во домаќинството, нуди безброј лековити својства и се...

Носејќи го овој градник, градите ќе ви пораснат за 7 денови?

Милан Милиќ (33) тврди дека неговиот градник е доволно да го носите три пати дневно по пет...