Чек дис аут
Search

Таг:, , , ,

ДВА БАМБУСИ СЕ СИМБОЛ НА ЉУБОВ И СРЕЌЕН БРАК, ТРИ СЕ ЧУВААТ ЗА СРЕЌА, ПЕТ ЗА ЗДРАВЈЕ, А ОСУМ СЕ НАЈВАЖНИ- ЕВЕ ЗОШТО

Бамбусот е мошне интересно растение кое често се одгледува како градинарско. Во делови на...

Откриен клучниот фактор кој го спречува стареењето?! Го има во оваа ефтина и лесно достапна храна!

Во една неодамнешна студија, научниците тестирале 10 различни флавоноиди, соединенија кои...

Орхидејата може да цвета во текот на цела година: Само треба да го направите ова!

Знаете дека орхидејата цвета од 2 до 6 месеци, но ако ги направите овие 9 работи, ова цвеќе ќе...

Имате орхидеја, но никако да расцвета? Еве што треба да направите!

Orhideja falenopsis е една од најубавите собни билки. Најчесто ја купуваме кога има цветови. Со тек на...

Прекрасни фотографии од цвеќе чии лисја наликуваат на колибри!

Интернетот е полн со чуда, од хумористични  и до импресивни фотографии, од твитови до...

Живејте во склад со природата, заштитете го организмот со озонираните производи на Озон Голд!

Природата е единствениот извор на состојки корисни за организмот и здравјето на секој од...

Внесете пролет во вашиот дом: Еве како правилно да негувате нарциси во дворот за среќа!

Нарцисот е едно од првите пролетни цвеќиња кои се појавуваат во градините: колку е потопол...

Ова е билката која носи среќа: Успева и во најлоши услови!

Билките му даваат на просторот дополнителна убавина и живот. Но, додека некои луѓе имаат...

Неизоставен детал во текот на празниците: 3 совети божиќната ѕвезда да ви трае и до една година!

Иако божиќната ѕвезда е многу популарна билка и речиси неизоставен детал од домот во текот...

Набавете го уште денес: Ова растение мора да го имате во домот – носи пари и среќа

Божурот е растение кое секоја жена треба да го има во домот и тоа поради многу причини. Тоа е...

Стаклен терариум за растение како одличен детал за секој дом

Иако свежите букети изгледаат убаво во просторот, тие траат кратко и на крај мора да ги...

Оваа билка која лечи од рак ја гледаме насекаде, а не сме свесни за нејзината лековитост!

Природното лечење некогаш се покажува многу поефикасно од лечењето преку хемотерапија и...

Како да ја негувате божиќната ѕвезда да трае цела година?

Божиќната ѕвезда ги краси нашите домови за време на празниците, но кога ќе паднат црвените...

Бонрама, една поинаква и креативена верзија на бонсаи

Бонсаи и возови, две навидум различни работи кои кога ќе се спојат добиваме убава мала...

Ова е причината зошто сончогледот е секогаш свртен кон сонцето

Сончогледот покрај тоа што личи на сонцето, има и една специфична карактеристика, цело време...

Блитва – зелест зеленчук со 100 причини зошто често да ја имате на вашата трпеза

Блитвата е зелест зеленчук и е многу слична со спанаќот. Таа спаѓа во групата на...

Како сами да одгледате лимоново дрво од семки

Лимоновото дрво покрај убавите плодови што ги дава, може да биде и одлична украсна билка....

6 растенија кои може да ви го подобрат квалитетот и здравјето во домот

Во периодите кога повеќе време поминуваме затворени во домот, што значи повеќе сме изложени...

Имајте постојано свеж зеленчук и билки во домот, со помош на овој производ на ИКЕА

Во ИКЕА може да најдете се за вашиот дом, но оваа фирма е позната по тоа што создава иновации...

Дизајнерка креира цветен накит од живи растенија, кои растат додека ги носите

Susan McLeary е цветен дизајнер, уметник и учител кој создава необични, иновативни уметнички дела...