Таг:, , , , , ,

Чудотворен лек од природата – Сите благодети на чајот од горчлива детелина

Треварите ја нарекуваат чудотворна билка. Ја препорачуваат баш во овој период кога сме дома...

Како да го изберете вистинското растение за вашиот дом и правилно да се грижите за него

Во миговите кога животниот простор воедно е и наш работен простор, е идеален момент да го...

Овие растенија во вашиот дом ќе донесат здравје: Еве зошто во секој дом треба да ги има!

Кога ќе го прочитате овој текст, ќе сакате во истиот миг да го збогатите вашиот дом со овие...

15 цветови кои изгледаат како нешто сосема друго! (ФОТО)

Цветањето на цветот, како репродуктивен орган, еволуирал со една примарна цел – да ги...

Природата повторно победува: Фотографии кои прикажуваат како се обновува природата во Австралија

Неверојатно е да се набљудува силата на природата и начинот на кој го враќа растителниот...

Неопходен детал за време на празниците: 3 совети за Божиќното цвеќе да ви трае и до една година!

Во продолжение прочитајте неколку совети со кои овој цвет ќе биде во полн цут и следниот...

Најмоќните природни антидепресиви: Овие билки ви го враќаат доброто расположение!

Овие растенија успешно се борат со опаѓање на концентрацијата, нервозата и лошото...

Прва помош при лечење на уринарна инфекција

Покрај медицинските препораки и земањето на пропишаната терапија, еве што уште може да...

Преубави торти што попрво би ги ставиле на тераса отколку во фрижидер

Додека уживате во фотографии со храна на вашите Инстаграм профили, нема сомнение дека...

Грчка црква ќе благословува шума за да ја заштити од инсектите

Една црква во северна Грција соопштила дека се подготвува да благослови шума близу Солун...

15 растенија кои можете многу лесно да ги растете во вашиот дом! (ВИДЕО)

На многу лесен начин можете да засадите и да одгледувате некои растенија во вашиот дом.  Да...

Мекдоналдс отвори ресторан за пчели (ВИДЕО)

Мекдоналдс го креираше најмалиот ресторан до сега и го посвети на пчелите. Загадувањето на...

Сте слушнале ли за Црвената плажа: Единствената плажа која нема врска ни со море ниту пак со капење!

Над десетина илјади туристи ја посетуваат и се фотографираат на прочуената Црвена плажа. Но,...

Овие цвеќиња се најдобри прочистувачи на воздухот во домот

Цвеќињата се украс на секој дом. Тие пленат со нивната убавина. Меѓутоа, дел од нив се и многу...

Фикус, бршлен или красула: Изберете ги најдобрите растенија за вашиот дом

Ако сте личност која сака да ги купува растенијата само поради изгледот имаме лоши вести за...

Време е да ги внесете билките во домот и да ги заштитите од студот

Со намалувањето на температурата под 10 степени, време е да ги заштитите билките и да ги...

Пред да ги фрлите, ова треба да го направите со корите од бананите

Корите од бананите веднаш ги фрламе во ѓубре, но пред да ги фрлите, еве што можете да...

Цветен хороскоп: Кој цвет му одговара на вашиот хороскопски знак?

Цветот кој му припаѓа на нашиот знак не учи како да ја прифатиме природата на животот....

Најдобро природно ѓубриво за растенијата, од само една состојка! (Рецепт)

Ние сите знаеме дека нашите растенија по зимата често изгледаат малку безживотно. Ниските...

Внесете ги овие зачини и растенија во домот: Ќе ја истераат сиромаштијата и несреќата!

Многубројните зачини и растенија што ги користиме и кои можеби ги имате во вашата кујна,...