Таг:, , , , , , , ,

Разделбата боли – Како да пуштите некого да замине?

И колку да посакувате љубовната врска да трае засекогаш и да биде исполнета со љубов и...

Кога некој ќе замине од тебе не значи дека не си вредна да бидеш сакана

Ти си истата личност кога тој се заљуби во тебе, истата личност кога го гледаше како...

Играњето игри не е привлечно – Привлечен е трудот, искажувањето на чувствата и посветеноста

Но како што минуваат годините едноставно престануваме да толерираме некои однесувања,...

Причини поради кои треба да ја раскинеш врската – Освен таа што не си среќна

Тоа што не си среќна, не се чувствуваш сакано или самата немаш доволно чувства е доволна...

Не барајте изговори за оние кои заминале – Да сакале да бидат покрај вас, би останале

Се обидувате да пронајдете објаснување и изговор за нивните избори и за сето она кое се...

Што кога и после разделбата и понатаму ви недостига личноста?

За сите чувства кои сме биле приморани да ги сокриеме и сите борби во кои сме морале да се...

Дали тој ќе ве остави? – Еден знак кој покажува дали ќе бидете заедно до крајот на животот

Едно популарно мислење вели дека колку повеќе деца имате, толку помали се шансите да се...

Кога љубовта ќе заврши и ќе останат само спомените

Дури и ако тој замина, ти победи!  Дури и ако те земале „здраво-за-готово“, знај едно – Ти...

После разделбата: Кога тој ќе сфати што изгубил, ти ќе бидеш среќна со друг

Никоја нова девојка нема да ги прави нештата кои ти ги правеше за него, и сето тоа тој ќе го...

Кога љубовта тргна во погрешна насока?

Понекогаш мораш да се убедиш себеси дека едноставно не е до тебе. Не е до нешто кое си го...

„Колку е потребно за среќа?“ – Мудра и емотивна приказна

Емотивна приказна за разделбата на мајка и ќерка која ќе ја паметите долго Неодамна имав...

Да сакал да биде со тебе – би бил со тебе!

Да, знаеме дека тоа е тешко да се прифати, но вистината може да го залечи вашето срце многу...

Ако е доволно глупав да замине, биди доволно паметна да го пуштиш

Вистинските нешта никогаш не биле едноставни, но биле вредни Вистинските нешта никогаш не...

Што всушност значи изреката „Ако некого го сакаш, пушти го да оди“

Некои ја интерпретираат како тест на судбината, како проверка дали навистина било судено за...

Нема да го заштитиш своето срце ако се преправаш дека го немаш

Своето срце можеш да го потопиш во анестетик, но не можеш да ги исклучиш своите чувства како...

Писмо до сите кои љубовта ги повредила

Не дозволувајте личноста која ве повредила да ве запре да ја пронајдете личноста која ќе ве...

Што да направите по разделбата со саканиот: План за опстанок

Разделбите се тешки, но ако сега поминувате низ овој период, имаме спремно план за опстанок...

Мажите почесто се одлучуваат за развод: Ова е причина број 1!

Нормите во која сопругот е главен „хранител“ на семејството сè уште е екстремно длабоко...

Кога стануваме свесни дека веќе не сме заинтересирани за партнерот?

Слушнете ги подобро вашите чувства и потајни желби, се ќе ви биде јасно! Колку пати ви се...

Кои се причините поради кои врските најчесто завршуваат?

Кога ќе дојде крајот, секогаш се сеќаваме на почетокот, зошто заврши? Врските завршуваат во...