Таг:, , , , , , , , , ,

#365среќа Ване Маркоски: „Среќен сум што со текот на годините успеав да се искалемам во личност која околу себе има неколкумина блиски и вистински луѓе“

Познато ТВ лице, миленик на публиката кој секогаш успева да привлече голем број гледачи...

#365среќа Ксенија Николова: „Интуицијата никогаш не ме издала, а јас неа многу пати“

Нејзиниот начин на изразување е препознатлив, автентичен и допира до читателите токму...

Поучно видео кое ќе ве замисли: Кога престанавме да комуницираме и да создаваме пријателства?

Живееме во време на револуционерни откритија во технологијата, а она преостанато слободно...

5 грешки кои родителите најчесто ги прават при воспитувањето на своето дете

Вашето дете е хистерично, секогаш бара нови играчки, плаче доколку не ги добие и не знае како...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (14 СЕПТЕМВРИ, 2018)

Овен  Не треба лесно да се откажете од своите планови ниту да се откажете од нешто за што сте...

Ова е доказ дека мажите и жените се многу различни: Еве што ги одбива мажите, а ги привлекува жените

Најновото британско истражување открило дека мажите не сакаат кога жените паметуваат, а...

Со кои хороскопски знаци најдобро се сложувате?

Некои работи навистина се запишани во ѕвездите! Сите наши пријатели, особено оние...

Откријте дали сте сапиосексуалец? Интелигентен разговор како предигра или пак, преферирате нешто друго?

Дали сте од оние луѓе на кои им е најважен изгледот за да се вљубите или ве освојува нечиј...

Моќните зборови „Те сакам“ кажани на малку поинаков начин

Моќта на љубовта се чувствува во тоа што таа не мора да биде пренагласена за да биде...

5 зборови кои уште денес треба да ги исфрлите од вашиот речник

Сигурно сте слушнале за англискиот израз „talk is cheap“. Меѓутоа, не сме сигурни дали е тоа...

Во кои ситуации треба да премолчите и да ја држите устата затворена?

Добитничката на Нобелова награда во 1991 година, Aung San Suu Kyi, изјавила дека премолчувањето е...

Бебето му се јавува на таткото на телефон: Нејзиниот разговор ќе ве насмее до солзи! (ВИДЕО)

Сите ќе се сложиме дека не постои ништо послатко од ситуацијата кога бебињата зборуваат, а...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (26 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен Имате еден доста чуден период пред себе кога може да се дружите или да бидете во контакт...

Што може да научиме од караниците во врската?

Некои кавги се добри, а некои лоши – каде е границата? Доколку сте во врска, нормално е да...

ВИДЕО: Најслаткиот разговор меѓу Новак Ѓоковиќ и синот Стефан!

Новак оковиќ сподели слатко видео од тренинг со своите обожаватели на Инстаграм. Него за...

Овие кучиња муабетат со луѓето и дефинитивно ќе ве насмеат (ВИДЕО)

Кој чувал куче или пак често бил опкружен со кучиња знае дека често кучињата ги разбираат...

Како да започнете сериозен разговор со детето?

Дали некогаш сте се соочиле со незгодните моменти кога вашето дете ве прашува за работи што...

Нова опција на „Вибер“

„Вибер“ деновиве ќе ја активира опцијата „Сикрет четс“, којашто ќе значи поголема...

Мажите сакаат да разговараат со жените навечер, а тие наутро

Мажите се подготвени да ги соослушаат своите сопруги или девојки во 20:15 часот, додека за...

Што кога вие сакате дете, а тој не?

Одлуката за дете секако требада биде зедничка и секако двајцата треба да бидете спремни за...