Таг:, , , , , , , , ,

Ја заменив жената со помлада и сега живеам како затвореник: Мојот живот е пекол!

Овој човек зад себе има брак со сопругата со која имал семејство, но еден ден одлучил сѐ да...

Јаде јаткасти плодови и гумени бонбони: Вака изгледа диетата на Анџелина Џоли!

Изгледот на Анџелина Џоли со години е тема во медиумите, но и загриженоста на фановите....

Анџелина Џоли конечно ги откри причините поради кои се разведе од Бред Пит!

Многумина се прашуваат како Анџелина Џоли успева да ја одржи витката линија со години, а...

Светски рекорд: Се развеле по само 3 минути брак!

Неверојатната приказна која се случила во Кувајт, ги срушила сите рекорди кога станува збор...

Љубовната приказна на Ејми Вајнхаус: Жената која до смрт сакаше проблеми!

Со огромната натапирана коса и Клеопатра шминка, силикони во градите, делуваше...

Поранешната сопруга и мајката на неговите 3 деца решила да се омажи повторно: Пораката на поранешниот маж ја споделиле 125 илјади луѓе!

Никој не можел да замисли какви се емоциите на овој човек кој ја гледа поранешната жена како...

Кога е најдоброто време за бременост, брак или развод? Еве го одговорот!

Секој од нас во животот носи одлуки за кои смета дека се правилни, но оние најважните, како...

Децата на Бред Пит и Анџелина Џоли потполно се разликуваат од холивудските разгалени деца

Покрај целата медиска прашина, светлата на фотоапаратите кои ги пратат од раѓање,...

Адриана Лима го продаде станот во Њујорк за 3,3 милиони долари. Погледнете како изгледа!

Адриана Лима конечно успеала да го продаде луксузниот пентхаус во срцето на Њујорк, кој таа...

Анџелина Џоли во елегантно издание на прошетка со својот син Пакс (14)

Познатата актерка во неделата е фотографирана на прошетка со својот син Пакс (14), ручајќи во...

Ова се најкраткотрајните бракови помеѓу познатите личности на сите времиња

За разлика од нас „обичните луѓе“, познатите личности го немаат луксузот на приватност при...

Анџелина Џоли може да го изгуби старателството врз своите 6 деца?

Процесот на разводот помеѓу Анџелина Џоли и Бред Пит се уште не се ближи до својот крај, со...

Поранешниот шампион на Формула 1, Џенсон Батон се вери со Плејбој модел

Поранешниот шампион беше во брак со манекенката Џесика Мичибата, со која се венчаа на...

Најпосакуваниот затвореник и неговата избраничка станаа родители

Најпознатит затвореник Џереми Микс кој стана манекен, доби дете со својата избраничка Клои...

Како ги уништуваат своите врски хороскопските знаци?

Секој има негативни особини, но зависи од контролата и ситуацијата, или пак од изборот на...

Доколку стапите во брак на овие години, големи се шансите да дојде до развод!

Во денешно време луѓето се венчаваат покасно отколку во минатото. И додека порано било...

После 9 години, се распаѓа уште еден холивудски брак

Џена Деван и Чанинг Татум ги шокираа фановите кога во понеделникот го објавија крајот на...

Најзгодниот затвореник на светот чека дете со богатата наследничка

Џереми Микс (34) стана планетарно познат откако беше уапсен поради поседување на оружје, а...

Не правете свадба на овие 3 датуми: Вашиот брак однапред ќе биде осуден на пропаст!

Научници од Универзитетот во Мелбурн спровеле интересно истражување за венчавките, и...

Ким и Канје се разведуваат: Крај на уште еден брак во светот на познатите?

Светските медиуми наведуваат дека Ким повеќе не може да излезе на крај со својот „сопруг од...