Таг:, , , , , , , ,

Секојдневно татко го пренесува синот во пластична кеса преку реката за да не се намокри на патот до училиште!

Децата во ова село во Виетнам знаат колку е важно образованието доколку сакаат да се...

Жена спасила слон од сигурна смрт и сега ја следи каде и да оди! (ВИДЕО)

Во 2016 година, бебето слон, Мојо, речиси се удави откако беше одвоена од останатите слонови...

Мајчинскиот инстинкт е подеднакво силен и кај животните. Погледнете како го покажува тоа оваа лавица! (ВИДЕО)

Оваа мајка лавица наишла на проблем, гледано од човекова перспектива. Но, за неа тоа е...

Новогодишното украсување во овој град започна уште сега- а поради причината ќе ве преовладаат емоции и солзи (ФОТО)

Компанијата за комунални услуги во градот Барлад во источна Романија веќе започна со...

Што не е во ред со оваа фотографија? Еден детал, а ретко кој може да го забележи!

Погледнете ја добро фотографијата и обидете се да воочите што не е логично на неа. На неа...

ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА ГРОМ ЌЕ УДРИ ВО РЕКА

Харди Томас на својот профил објавил видео од екплозија. Во описот на видеото стои дека...

Пловен шатор во кој можете да спиете на вода

Можеби не можеме да одиме на вода, но сега можеме да спиеме на вода и тоа да не биде во брод. ...

Fjaðrárgljúfur е веројатно најубавиот кањон на светот

На светот има многу убави места, но ова можеби е најубавиот кањон на светот. Fjaðrárgljúfur е кањон...

Кога ќе се спојат љубовта кон јогата и водата

Вљубениците во јогата и водата се почесто ја практикуваат оваа убава активност на даска за...

Погледнете ја најубавата река во светот, наречена “течно виножито”

Кога ќе ги погледнете фотографиите од оваа прекрасна река, несомнено ќе помислите дека се...

Возбудливи фотографии кои ќе ја разбудат желбата за авантура во вас

Истражувањето, патувањето, пробувањето нови нешта е секогаш среќа! Ова се возбудливи...

Идеално решение кога не можете да заспиете: Ова е видеото со кое се успиваат повеќе од 10 милиони луѓе

Видеото прикажува река на северот на Ирска опкружена со шума и малечок мост на неа. Освен...

Ова е можеби најубавиот кањон во светот, а се наоѓа во Исланд

Низ светот има навистина убави места, како нацртани од најдобрите уметници и раскажани во...

Ќерката на Роберт Де Ниро го добила името по реката Дрина

Славниот американски актер Роберт де Ниро беше гостин на годинашниот Сараевски филмски...

ВИДЕО: Фрли камен во реката… не очекуваше дека ова ќе се случи

Фрли камен во реката… не очекуваше дека ова ќе се случи