Таг:, ,

Рај за очите, но и за телото: Спални соби од кои ќе ви застане здивот!

Опуштете се Спалната соба е на многумина омилен дел од просторот за живеење, а причините за...

Како да ја елиминирате секојдневната напнатост: Правете ги овие 5 работи секој ден!

Еве неколку начини како да ја елиминирате секојдневната тензија во вашиот ум и тело Стресот...

Музика која ќе ве опушти многу брзо: Оваа медитативна мелодија ве носи на магично место

Со звуците на брановите, можете да се опуштите, да вежбате јога, да прочитате книга и да...

Градови на љубовта: Овие романтични места мора да ги посетите барем еднаш!

Без разлика дали сте зљубени или само сакате да патувате, овие дестинации ќе ве маѓепсаат....

На сите ни е потребен: Колку одмор му е потребен на секој од хороскопските знаци?

Некому му е доволен викенд, некому 10 дена, а некому ни месец дена одмор не му значат многу....

Едно поинакво лето во Скопје: Комбинација од релаксација и разгледување на градот!

И покрај високите температури кои се особено присутни ова лето, Скопје сепак има некој...

Дождот претставува еден вид седатив?

Дождот ги отежнува нашите секојдневни обврски, создава метеж во сообраќајот, но делува и...

Овие 4 знаци покажуваат дека сте под емоционален стрес

Стресот стана голем дел од нашиот секојдневен живот, што понекогаш не сме ни свесни дека сме...

Магичен напиток за моменти на релаксација: Топло чоколадо со тајна состојка! (РЕЦЕПТ)

Во овој период од годината најмногу одговараат топлите напитоци, а силното и топло чоколадо...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (03 – 04 МАРТ, 2018)

Овен  Викендов ќе бидете прилично нервозни. Напнатоста во вас ќе предизвика конфликти и...

На овој начин може да уживате и да се подмладите истовремено

Виното не е само пијалак кој предизвикува задоволство. Освен по извонредниот вкус, црвеното...

Еве како најбргу да го отстраните целулитот од вашето тело

Зимата е период кога физичките активности ги сведуваме на минимум, поминуваме повеќе време...

Ова е најдобриот и најефикасен начин за добивање баланс на организмот и телото

Грижата за себеси и своето физичко и ментално здравје претставува клучен фактор за...

Ова се придобивките кои влијаат на здравјето од користење на спа центри

Иако сè повеќе луѓето ги користат услугите на спа центрите, убаво е да се напомене дека освен...

Што означува бројот на ѕвездите на хотелскиот објект?

Начинот за оценување на хотелите преку ѕвезди како признание за квалитетот, е познат како...

„Животот е комбинација од магија и добра храна.“ А тоа го има во ресторанот Бакал

Сакате да избегате од напорното секојдневие. Само на 15 минути од Скопје во тетовското село...