Таг:, , , , , , , , ,

Најважните мудрости на кои нѐ научи „Малиот Принц“

Еве на кои нешта не научи ова прекрасно дело „Малиот Принц“ е дело кое Антоан де...

Природен феномен: Планини во боја на виножито (ФОТО + ВИДЕО)

Едно од ремек-делата на природата се шарените карпи кои се наоѓаат на планинскиот масив на...

Слушнете го новото ремек-дело на Јане Рафаиловски „Сеќавања“ посветено на неговиот татко! (ВИДЕО)

Еден од нашите најпознати саксофонисти и музичари, Јане Рафаиловски, со неговиот последен...

Ова се најчудните места во светот: Нивната убавина ќе ве остави без зборови!

Светот е чудно и прекрасно место. Почнувајќи од розовото езеро до островот во Јапонија во...

Шминкерка ги користи своите усни да креира ремек-дела инспирирани од поп кулурата! (ФОТО)

Инстаграм е полн со мејк ап артисти кои креираат уникатни дела користејќи ги своите тела...

Фотографија или цртеж – нема да поверувате и откако ќе го дознаете одговорот

Паул Каден, уметник од Шкотска, ја одведе хиперреалистичната уметност на сосема ново ниво....

Нема да им верувате на очите кога ќе ги видите овие ремек дела

Некои уметници имаат таква спосовност да ги преминат сите граници кога е во прашање...