Таг:, , , , , , , ,

Најнеобичните начини на сервирање храна во рестораните ширум светот!

Она што е најважно кога станува збор за храната е нејзиниот квалитет, а не начинот на кој е...

Имате угостителски објект? Изберете го вашиот најдобар партнер при доставата на храна и пијалаци!

Угостителството е исклучително сложена стопанска гранка која со себе носи голема...

Ова лето хранете се здраво, разновидно и изберете ја најбрзата и најсигурна достава во градот!

Високите температури веќе го постигнуваат својот максимум, градот сѐ уште е полн, а...

Џејми Оливер банкротираше: Губи милиони, работниците бесни на него!

Познатиот готвач за својот банкрот го обвинува Брегзит, трошоците за изнајмување, локалната...

Ресторани ширум светот кои ќе ве остават без здив

Сите луѓе сакаат да уживаат во убав ресторан каде можат да вкусат свежо подготвена храна, но...

Во исчекување на првиот фестивал на улична храна „Вкусот на Скопје“!

Кога ќе се спомне пролет во Скопје, помислуваме на зелените прекривки на Градскиот парк,...

Спречете го дебелеењето: Избегнувајте големи порции на храна!

Рестораните за брза храна не треба да се сметаат за главните виновници за прејадување...

Со еден клик до омиленото јадење: Доставата на посакуваниот оброк никогаш не била поедноставна!

Немате идеја што да зготвите за денешниот ручек? Време е за пауза на работното место, но веќе...

Ова се најчудните додатоци на пица во рестораните низ светот: Од банана до жаби, питони и алигатори…

Повеќето луѓе кога одат на пица мислат на тестото со додатоци како шунка, сирење, печурки или...

Каде да им “избегате” на пеколните температури овој викенд?

Црвена зона прогнози над 40 степени. На само 15 километри од центарот на градот, природа која...

ФОТО: Креативни знаци за машки и женски тоалети

Сопственици на ресторани, кафулиња, пицерии… низ целиот свет секојдневно изнаоѓаат...

Видео: Фрлањето храна е фрлање пари, буквално!

Дали некогаш сте се запрашале колку всушност пари трошите на храна? И тоа не само на храната...

Преубава келнерка донираше бубрег за редовниот гостин

Освен што поседува неверојатна убавина, Маријана Вилјареал Толентино поседува и огромно...

КАКО ТРЕБА ДА СЕ ОДНЕСУВА ЕДЕН РЕСТОРАНСКИ МЕНАЏЕР?

Менаџерите на рестораните имаат многу одговорности, кои можат да бидат изработени на добар,...

ПРАВИЛА ОД ИТАЛИЈАНСКАТА КУЈНА

Честопати сме пишувале за италијанската кујна и за италијанското кафе како едно од...

Ние сме богати, а вие сте љубоморни: Децата милионери повторно го провоцираат обичниот народ на Инстаграм

Младите милионери сметаат дека е сосема идентично кога тие објавуваат фотографии на...

Полжави на лице?! Нова метода за убавина

Луѓето во Тајланд, ако не сите барем женската популација ставаат полжави на нивните лица...

Ова се најбогатите кои возат коли стари по 30 години, немаат луксузен живот и јадат само дома

Тие се неизмерно, сериозно богати луѓе, но ѓивеат надвор од нашите очекувања – скромно до...

НОВО: Младоженците имаат нов екстра трошок за свадбената прослава

Покрај огромните трошоци за свадбената прослава, младоженците сега имаат и нов екстра...

Најмоќната планина на југот – Кожуф

На повеќе од два часа возење од Скопје лежи еден од најиздашните ски центри во Македонија,...