Таг:, , ,

(ФОТО) Ретро Скопје

Во духот на носталгијата за стариот изглед на нашиот главен град Скопје, инстаграм профилот...

Ретро фотографии кои ќе ги разберат само луѓето родени во 80-тите и 90-тите!

Секоја генерација гледа на периодот од младоста со чувство на носталгија, сѐ беше подобро...

10 совршени фризури за само неколку минути (ВИДЕО)

Колку пати сте планирале навечер да ја измиете косата, меѓутоа, заморот преовладува и немате...

Биди во тренд: 5 есенски фризури кои ќе бидат хит оваа есен

Дизајнерите сакаат секоја нивна колекција да биде презентирана точно онака како што ја...

Модно изненадување: За овие хеланки мислевме дека никогаш нема да се вратат во мода

Во својот плакар задолжително треба да имаме фармерки, црни тесни кожни панталони, но,...

„Мислам дека омразата е потрошена енергија и воопшто не е продуктивна“…Што е среќа според Хичкок?

„Разговор со Алфред Хичкок“ е насловот на интервјуото од 1964 година за канадската...

5 модни трендови од 90-тите кои ги обожаваме

Некои модни трендови едноставно секогаш се враќаат и се вртат во круг. Повеќето од нив,...

Повторно се враќа големиот ретро тренд

Најголемиот тренд на ’90-тите кој го носеше секоја девојка вклучувајќи ги дури и познатите...

Винтиџ насекаде: Ретки фотографии во боја од минатиот век

На овие фотографии во боја, главни се прикажани Парижанки, кои се фотографирани од...

Ретро фризурите кои ги освојуваа девојките во 60те и 70те

Фризурите на момците во 60те и 70те не биле нешто за занемарување. Почнувајќи од фенирање до...

Оваа куќа била заклучена од 1956 година се до сега,а тоа што го нашле новите сопственици е неверојатно…

Тотално неочекувано откритие имал дизајнерот на мебел Nathan Chandler кој го нашол и купил овој дом...

Колекција од историски слики кои вредат да се погледнат

Понекогаш некој настан, нечија судбина, но понекогаш дури и цела ера може да се крие позади...

Се сеќавате ли на обидите на Лила Филиповска да стане пејачка – дует со Александар Блажевски и уште 4 песни(видео)

Во 2003 година во дневникот Вест излезе вест за водителката Лила Филиповска и Александар...

Уникатна идеја: Ја запросил преку играта Super Mario

Една девојка која ја обожавала играта Super Mario, ја изиграла играта која и го промени животот,...

Како да го уредите својот балкон

Балконот е идеален за да ја изразите креативноста и да го покажете својот личен печат....

Првите пикселизирани гаќи за оние кои го сакаат ретро стилот

Претставена е нова марка на гаќи од Португалија која го носи називот “Maison Pixel”. Овој...