Таг:, , , ,

Готово за 15 минути: Најбрзата торта со јафа бисквити

Оваа торта се прави многу брзо и лесно. Навистина, ќе ви требаат само петнаесет минути за да...

Рецепт на денот: Ќофтиња во сос од пиперки и сирење

Оваа недела ви подготвивме рецепт, богат со вкусови, кој ќе биде омилен на менито на целото...

Направете потпечен зеленчук со кашкавал (РЕЦЕПТ)

Овој рецепт доколку го приготвите еднаш, ќе стане еден од омилените обороци на вашето...

Рецепт на денот: Плескавици во компир

Доколку сте љубители на месото, ова е еден одличен предлог за ручек каде што наместо леб,...

Рецепт на денот: Печен компир со мајонез и палента (ВИДЕО)

Подгответе вкусен печен компир на едноставен начин, кој е мек и се топи во уста. Потребно е...

Рецепт на денот: Палачинки од компир и тиква

Викендот претставува совршен дел од неделата за одмор, но и за приготвување вкусни јадења...

Рецепт на денот: Вкусен домашен хумус

Нема причина зошто да не го направте сами, повкусен е од повеќето кои можете да ги купите, а...

Брз и едноставен рецепт – пита со цреши

Живеејќи со брзо темпо, многу често сме се почувствувале како се запоставуваме себеси....