Таг:, , , , , , ,

Професионалност на дело: Студиото за убавина La Sensa се погрижи за фризурите на манекенките на новата ревија на Јована Филиповиќ

Нашата докажана дизајнерка Јована Филиповиќ, која секогаш предизвикува воодушевување...

Џенифер Лопез го остави светот без зборови – Прошета по пистата на Versace во најпровокативниот фустан на сите времиња

Џенифер Лопез за прв пат ја имаше можноста како модел да прошета по модната писта на...

30 модни комбинации на прекрасната Алесандра Амбросио (галерија)

Прв пат на модната писта зачекори на 12 години- на модните курсеви во Бразил. На 15 години оваа...

Манекенките со солзи во очите ги носеа последните парчиња облека креирани од Карл Лагерфелд!

Во текот на модната недела во Париз претставени се колекциите на многу модни куќи, но една од...

Ив Сен Лоран за есен/зима 2019: Црна доминација за беспрекорна елеганција! (ФОТО)

Познатата француска модна куќа Ив Сен Лоран ја прикажа на модната недела во Париз најновата...

Дамата облечена во Шанел се препознава меѓу 1.000: Славната модна куќа ја претстави новата колекција!

Во престолнината на Франција овие денови на сите страни можат да се видат феноменално...

Местото кое ви нуди опуштена атмосфера, вкусна храна и добра музика

Недалеку од центарот на градот, во срцето на Карпош, во ТЦ Лептокарија се наоѓа омилениот...

Прада колекција пролет/лето 2019: Футуристичка женственост!

Мјуча Прада ја потврди својата репутација на дизајнер кој ги поставува трендовите со...

Бразилската секс-бомба Адриана Лима, вчеравечер се збогува со Victoria’s Secret на годишната ревија во Њујорк

Бразилската убавица по ги извади крилјата по 19 години. И покрај фактот што има 37 години,...

Го исполниле договорот: „Ако бидеме сами до 40, ќе се венчаме“

Парот кој раскинал во дваесеттите години од животот, по раскинувањето се договориле да се...

Што се носеше на улиците на Париз во текот на неделата на висока мода? (ФОТО)

Неделата на висока мода во Париз заврши вчера, а ова се најдобрите модни комбинации на...

Овој март ќе се одржи третото издание на Fashion & Lifestyle Expo

Месец март е месецот за промени, нови информации, искуства, авантури… Подгответе се за...

Прва самостојна изложба и ревија на Моника Блажевска

Младата уметница Моника Блажевска срдечно ве поканува на својата прва самостојна изложба...

Chanel со спектакуларна ревија во новата концертна сала во Хамбург

Француската модна куќа Chanel, својата најнова pre-fall колекција за 2018 како и секогаш ја претстави...

Разиграна и романтична пролет во Valentino

За Pierpaolo Piccioli дури и секојдневната кежуал облека треба да изгледа заносно. Креативниот...

Жестоко моќната колекција на Saint Laurent

Модната куќа Yves Saint Laurent го избра брегот на реката Сена и легендарниот Pierre Bergeu како сет за...

Обединети најпопуларните супермодели на ’90-тите

Наоми Камбел, Клаудија Шифер, Синди Крафорд, Хелена Кристенсен и Карла Бруни заедно...

Jason Wu со шармантна колекција за пролет 2018

Jason Wu ја претстави својата нова колекција на модната недела во Њујорк за пролетната сезона....

ФОТО: Инспиративниот модел со Даунов синдром повторно ја освои Њујоршката недела на модата

Медлин Стјуарт продолжува да нижи успеси. 19-годишната девојка со Даунов синдром повторно ја...

Кланот Бекам во првиот ред на модната ревија на Викторија Бекам

Ни еден дизајнер нема толкава навивачка публика како Викторија Бекам. На модната недела во...