Таг:, , , , , , ,

ПОЗНАТИОТ КОРЕОГРАФ ЛЕО МУЈИЌ СО АНГАЖМАН ВО ТЕАТАР КОМЕДИЈА

Светско познатото кореографско име Лео Мујиќ деновиве е во Скопје. Тој по покана на управата...

ДВЕ ПРЕМИЕРИ ВО ТЕАТАР КОМЕДИЈА

НУ Театар Комедија работи во полна пареа. На двете сцени во Театар Комедија паралелно се...

Вечерва со почеток во 20 часот, претставата „Викенд на мртовци“ премиерно во Театар Комедија

Вечерва, со почеток од 20 часот, актерите од Театар Комедија премиерно ќе ја изведат...

Видео: Нешто ново, нешто креативно! Вреди да се погледне Филип Тасевски – Fitz „Оружје од гнев“

„Оружје од гнев“ e новиот соло сингл на Филип Тасевски – Fitz од бендот Новиот Почеток....

Споменикот на Мајкл Џексон може да го видите од понеделник!

Споменикот на Мајкл Џексон може да го видите од понеделник во ГТЦ! Се разбира, во киното...

Видео: Даниел Кајмакоски на Златно славејче со нов хит!

Композицијата  е дело  на Александар Митевски, а текстот на Огнен Неделковски. Спотот е во...