Таг:, , , , ,

Почина Џин Дајч, аниматорот и режисер на легендарните цртани филмови „Том и Џери“ и „Попај“

На 95 – годишна возраст почина Џин Дајч, аниматорот и режисерот на цртаните филмови „Том и...

ТЕАТАР КОМЕДИЈА В ПОНЕДЕЛНИК ГОСТУВА ВО РАДОВИШ СО ПРЕТСТАВАТА ,,ДОНИ ДАРК“

НУ Театар Комедија в понеделник (8 април) гостува во Центарот за култура ,,Ацо Караманов“ во...

„Мислам дека омразата е потрошена енергија и воопшто не е продуктивна“…Што е среќа според Хичкок?

„Разговор со Алфред Хичкок“ е насловот на интервјуото од 1964 година за канадската...

Анџелина Џоли во врска со режисер од Камбоџа?

Актерката го запознала ПраЧа Лиа преку познаник, а режисерот е фасциниран од страста на...

Анџелина Џоли величенствена во сребрена тоалета

Анџелина Џоли синоќа пристигна во Беверли Хилс на доделувањето на наградите Hollywood Film Awards...

Македонец меѓу холивудските ѕвезди: Запознајте го Крис Петровски (Фото)

Можеби сте го гледале во некоја од познатите ТВ серии, или во некој филм, а не сте знаеле дека...

Седум познати љубители на мартини

Некој преферира да го комбинира со џин или водка, до врвот начашата или пак со лед, со...

Доаѓа вториот дел на „Чувари на Галаксијата“, со возбудлив трајлер (ВИДЕО)

Од новиот трајлер за вториот дел на Чуварите на Галаксијата, може да заклучиме само дека не...

Од старо Шевролет комбе направил нешто несекојдневно

Веќе не е доволно да имате подвижен дом, во денешно време луѓето сакаат да имаат и подвижно...

Видео од гостувањето на Манчевски на „Оксфорд Брукс“

Последната информација за режисерот Милчо Манчевски е поврзана со неговиот ангажман како...